wszystkie artykuły z działu >> KID'S
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

22 kwietnia 2014
wszystkie artykuły z działu >> KID'S

Kalorias. Tutaj rządzi kolor.

Miejsce pełne niespodzianek.

Kalorias to miejsce zabaw dla dzieci i młodzieży w Linda-a-Velha w Lizbonie zaprojektowane przez portugalskie biuro architektoniczne Estudio Amatam. Przestrzeń umieszczona jest wewnątrz kompleksu Kaloria Health Club i mieści się w dwóch dużych pokojach i dodatkowej dużej Sali przeznaczonej  do organizacji imprez firmowych.

Zachowując układ funkcjoinalny pomieszczeń architekci wprowadzili nową jakość skupiając sie na kolorze. Duża sala wielofunkcyjna jest miejscem, gdzie można czytać książki, oglądać filmy lub korzystać z komputera. Kolejna sala poświęcona jest sztuce wizualnej a ostatni pokój jest w całości przeznaczone do gry i zabawy.Przyjęta koncepcja kolorystyczna ma pomóc uczniom przenieść się z rzeczywistości do krainy marzeń poprzez zabawy, zastosowania nietypowych form wystroju, kolorów, tekstur i grafiki. Każdy pokój opowiada inną historię, z nakładającymi się funkcjami, które tworzyć szereg niespodzianek.Projektując w taki sposób przestrzeń architekci zapraszają dzieci i młodzież w podróż w czasie i przestrzeni, w poszukiwaniu twórczego niepokoju, który sprawia - że zaczynamy marzyć.

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Estudio Amatam

www.estudioamatam.com

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.