wszystkie artykuły z działu >> KID'S
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

06 czerwca 2014
wszystkie artykuły z działu >> KID'S

Pastello: Draw Act. Miejsce, które inspiruje.

Rysowanie ekspresji własnego ciała

Pastello: Draw Act w National Gallery of Victoria. Melbourne. Australia. Miejsce, które inspiruje.

Pastello: Draw Act, National Gallery of Victoria, Photography: Mathery Studio

National Gallery of Victoria. w Melbourne zaproszono dzieci do udziału w oryginalnym projekcie  „Pastello: Draw Act". Ich zadaniem jest rysowanie w nietypowy sposób, wykorzystując ruch, sport, ekspresji własnego ciała. W twórczym działaniu wykorzystano wosk z przetopionych pastelowych kredek i rolki! Efekt niesamowity!

Pomieszczenia zaprojektowali Erika Zorzi & Matteo Sangalli z Mathery Studio. Przestrzeń dla dzieci została zaprojektowana tak, aby współudziały ze sobą trzy różne strefy, przy czym każda strefa oferuje inne doświadczenia rysunku:


- w obszarze "ciała" - dzieci rysują za pomocą pasteli umieszczonych na hełmach, które zakładają na głowy lub za pomocą pasteli na podeszwach „japonek”. Można usiąść lub położyć się i machając nogami rysować.

Pastello: Draw Act, National Gallery of Victoria, Photography: Mathery Studio

- w centralnej dzieci jest stół i kartki i warsztaty

Pastello: Draw Act, National Gallery of Victoria, Photography: Mathery Studio

- w trzeciej części jest znowu zabawa – pastele są zamocowane do wahadłach, które wędruje  po zwieszonej „tarczy” papieru.


Pastello: Draw Act, National Gallery of Victoria, Photography: Mathery Studio

Zapraszamy do Galerii przy artykule, gdzie zdjęcią pomogą Państwu zwizualizować to - co dzieje się dzisiaj w Melbourne.

Photography: Mathery Studio | Interior photography: Tobias Titz
via [curvelive] [matery.it]

_______________

W każdej polskiej szkole powinno być pomieszczenie wciągające dzieci i młodzież do zabawy. Miejsce, które koncentruje się na przekształceniu percepcji otaczającego świata w prosty akt rysunku, zabawy czy kreatywnego działania. Szkoła staje się domem, wielkim zaskoczeniem, miejscem do zabawy, tajemnicą i niespodzianką.

Sztuka i sztuczki to nazwa jednej z klas Gimnazjum nr 1 w Lęborku zaadaptowanej na spotkania, rozmowy i zajęcia przeprowadzane w niekonwencjonalny sposób. Ale to nie tylko nazwa. Chociaż z zewnątrz wydaje się, że jest to jedna z kilkudziesięciu klas jak inne w tej szkole. Wchodzi się do niej z typowego korytarza, prowadzą do niej typowe drzwi.


Takie same, jak do innych klas. Ale już po ich otwarciu dzieje się coś dziwnego. Jeszcze klasa i już nie klasa. Do pomieszczenia wchodzi się przez… szafę. Tak. Wiszą w niej ciuchy na wieszakach, trzeba się schylać. Jest jasno, przytulnie i …. inaczej. Mieliśmy przyjemność gościć w tym wyjątkowych miejscu.

Które szkoły są następne? Chętnie opiszemy, opowiemy o procesie powstania niezwykłych, twórczych i intrygujących miejsc w polskich szkołach. Piszcie: info@exspace.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.