wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

27 sierpnia 2014
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

"Jesteśmy projektantami mody" // 1B SP nr 65 Bydgoszcz [semestr2, 2013/2014]

W co się ubrać w podróży, a co założyć na plażę?

 

Uczniowie klasy 1B z SP 65 w Bydgoszczy znowu zachwycili nas swoimi projektami i pomysłami. Zadaniem w ramach Design Dla Szkół było zaprojektowanie swojego wymarzonego ubioru. Dzieciaki musiały zdecydować na jaką okazję chcą się wystroić. Zapraszamy do przeczytania relacji wychowawczyni - Katarzyny Plewy. Na prace konkursowe cały czas można głosować,w zakładce konkursy na portalu eXspace.pl. Głosowanie trwa do 14 września.


 

Zostaliśmy projektantami!

Do zadania przygotowywaliśmy się już od dawna. Rozmawialiśmy na temat tego, co będzie trzeba zrobić, ale nie wdawaliśmy się w szczegóły. Dziewczynki cieszyły się na samą myśl, że będą wymyślały nowe ubrania, chłopcy podchodzili do tego dość sceptycznie… Wszystko zmieniło się po obejrzeniu filmów, kiedy dzieci usłyszały, że będą miały szanse zostać prawdziwymi modelami. To spowodowało u niektórych zmianę nastawienia :-)

Zaczęliśmy się zastanawiać nad tematem kolekcji, nad częścią wspólną. Dla ułatwienia pracy obejrzeliśmy prezentację nr 2. Bardzo podobały nam się stroje inspirowane naturą. Dziewczynki wzdychały na widok przepięknych sukni. Chłopcy byli z kolei za kolekcją w stylu punk.

 

Dzieciaki dostały jeden dzień na przemyślenie swojego pomysłu. Kiedy miały możliwość wyboru formy wykonania rysunku – rodzina, czy trzy osobne projekty zdecydowana większość chciała rysować na osobnych kartkach. Nawet panowie – co mnie zaskoczyło. Jak stwierdził Tymon: będzie lepiej widać, co narysowaliśmy. Oglądając ich prace można poniekąd poznać moje szkolne dzieci. Jedne projekty są dokładne, staranne i dopracowane w każdym szczególe. Inne  rysowane szybko, tak jakby autor bał się, że pomysł mu ucieknie i nie zdąży zrobić tego, co sobie założył. Na wykonanie tej części pracy mieliśmy dwa dni. Teraz czekamy na Państwa opinie i oceny!

____________________

Partnerzy strategiczni Design Dla Szkół [semestr2]
         

      www.hultajpolski.pl                      www.confashion.com.pl

________________________________________

Każdy moment jest dobry żeby zacząć przygodę z  d e s i g n e m!
Zapraszamy do kontaktu szkoły i nauczycieli: info@exspace.pl | www. eXspace.pl

Organizator: Portal eXspace.pl
Patronat Honorowy: Astrini DesignNOTI Meble
Patronat: Międzynarodowe Tragi Poznańskie, Fundacja Klaster Poznań, Hultaj Polski, Confashion.

Komentarze:

loading
Obejrzałam prace tej grupy :) Wow! Co za rozmach i kolory! I wyjątkowo dobry pomysł na prezentację! Pozdwiam Was Anka Jankowska projetantka mody w Hultaju Polskim
skomentowany przez    Anka Jankowska    10 wrzesień 2014, 10:10 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.