wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

09 listopada 2014
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

Kto jest potrzebny do zaprojektowania miasta? // IIB Gimnazjum nr 6 Poznań

Makieta Miasta IIB Gimnazjum nr 6 w Poznaniu

Kto jest potrzebny do zaprojektowania miasta? Może architekci, urbaniści, eksperci od planowania przestrzennego… a może wystarczy banda kreatywnej młodzieży?

Uczniowie Gimnazjum nr 6 w Poznaniu z planowaniem miasta nie mieli absolutnie żadnych problemów!Okazało się, że zajęcia Makieta Miasta w ramach programu Design Dla Szkół [semestr2 2013/32014] to świetna zabawa! Nie jesteśmy tym zdziwieni. Praca nad makietą od samego początku szła szybko i sprawnie. Uczniowie już przedtem porządnie się do tego dnia przygotowali. Na wcześniejszych zajęciach zaprojektowali swoje architektoniczne modele domów i zastanawiali się poważnie, co chcą umieścić w swojej metropolii. Przynieśli swoje narzędzia, kleje, farby i oczywiście mnóstwo samochodzików i innych specjalnych dodatków, bez których żadne poważne miasto nie może się obejść. Taka postawa i zachęta od nauczycielki plastyki – Aleksandry Kaczmarek, zrodziła ogromne zaangażowanie w projekt, które należy docenić!


Najważniejsze były młotki, trzeba było nimi dużo wymachiwać i od czasu do czasu przybić dachówkę albo poprawić ułożenie komina. Bardzo przydały się także przygotowane przez nas wcześniej pomoce naukowe. Były to płyty wiórowe i wydrukowana mapa miasta. Uczniowie od razu zabrali się do przybijania mapy gwoździami do płyt i gospodarowania przestrzenią miejską. Wszystkim dopisywały dobre nastroje, co zresztą widać na dokumentacji fotograficznej i na filmie z zajęć. Myślę, że także zespół organizatorów Design Dla Szkół będzie miał na twarzy uśmiech od ucha do ucha jeszcze przez długi czas – dziękujemy!

Opracowały: Ewa Mrozikiewicz i Urszula Kałużna, film: Ewa Mrozikiewicz

Sponsorzy pomocy naukowych do zjęć Makieta Miasta: Amako Expo, Danpol, Fotolia.com

Patronat Honorowy Design Dla Szkół: Uniwersytet Arystyczny w Poznaniu


www.uap.edu.pl

https://www.facebook.com/UAP.Poznan

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.