wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

14 grudnia 2014
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

Co to jest Design // 3B SP nr 4 Bytom.

Wieloryb - bohaterem zajęć 'Co to jest Design'

Zajęcia Design Dla Szkół przeprowadzone w klasie 3B w w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu. Zajęcia podzielone były na dwie części. Spotkanie z designem zaczyęliśmy ćwiczeniem projektowym. Druga dotyczyła nadesłanej prezentacji „Co to jest Dizajn” i zaprojektowaniu fasadę sklepu z dizajnem. Poniżej relacja z przeprowadzonych zajęć Pani Marioli Kulczyckiej.

Uczniowie po wejściu do klasy na ekranie widzą dwa kotki z prezentacji przesłanej przez architektów z Exspace – i pytanie z prezentacji  ‘Czy to jest design?’.

Spotkanie z designem zaczynamy ćwiczeniem projektowym. Żeby wprowadzić dzieciaki w temat design/projektowanie uczniowie dostają kartkę A4 i  W I E L O R Y B A  do obrysowania ;-) Bez żadnego komentarza. Jak  W I E L O R Y B  został obrysowany – zaczęliśmy rozmawiać. Z czym się nam kojarzy W I E L O R Y B ?

Jak już wszystko sobie opowiedzieliśmy, zapisaliśmy – poprosiłam, żeby dzieci zamknęły oczy i żeby zapomniały wszystko, o czym przed chwilą rozmawialiśmy. Spojrzały od nowa na rysunek i zaczęli projektować coś zupełnie innego, nie związanego z  W I E L O R Y B E M – inspirując się tylko kształtem. Kartkę z rysunkiem można było obrócić.

Po 15 minutach wszystkie projekty rozłożyliśmy na podłodze – i zaczęliśmy oglądać, razem wszyscy - co zaprojektowaliśmy ! wszyscy byli zdziwieni ile różnych, ciekawych i zaskakujących rzeczy można stworzyć z tego samego rysunku.

Celem tego ćwiczenia było – wprowadzenie do prezentacji: „Co to jest Design”. Prosze zobaczyć ile wspaniałych projektów powstało z jednego rysunku  W I E L O R Y B A . Więcej prac znajdziecie Państwo w Galerii przy Artykule.

Po tym zadaniu – zaczęliśmy oglądać prezentacje „Co to jest Design”. Na koniec zajęć każde z dzieci zaprojektowało fasadę sklepu z dizajnem –  pozwoliło nam to utrwalić pojęcia i materiał. Prosze zobaczyć  kilka wybranych projektów Sklepu z Dizajnem. Więcej prac znajdziecie Państwo w Galerii przy Artykule.

Mariola Kulczycka
wych. klasy 3b
SP mr 4 w Bytomiu.

Wszystkie projekty dzieci i więcej zdjęć w Galerii przy Artykule !

Jeśli lubisz to co czytasz - sledź Facebook! Design Dla Szkół. Zapraszamy!

Zainspirował Cię artykuł? Dodaj link do tego posta na swoją stronę!

_________________________

Patronat Honorowy nad Design Dla Szkół:

 

www.uap.edu.pl

 

 

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.