wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

31 stycznia 2015
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

ART FOOD // 5a 5b 5c 5d 5e 6a 6b 6c 6d 6e PSP nr1 Kozienice

MAŁE ŚWIATY WIELKIE SPRAWY...

Uczniowie dziesięciu klas: piątych i szóstych z PSP nr 1 w Kozienicach stworzyli wszechświaty z pożywienia. Zajęcia prowadziła Pani Anna Betlej, nauczycielka plastyki.

Tutaj możecie Państwo obejrzeć Konkursy prac uczniów:

 

"Kolejne zajęcia z cyklu "warsztatów wyobraźni" programu Design dla szkół dotyczyły różnych stylów i trendów w sztuce w XX i XXI wieku. Zajęcia zrealizowaliśmy w odwrotnej kolejności - zaczęliśmy konkursem. Na lekcji, poprzedzającej działanie artystyczne, uczniowie oglądnęli prezentacje przygotowaną przez ekspertów portalu eXspace, dotyczącą nowego trendu, jakim jest ART FOOD. To było dla uczniów zaskoczenie - świat z jedzenia, zabawa jedzeniem - uczniowie dopytywali czy na lekcji na prawdę  będziemy pracować z prawdziwym jedzeniem. Po obejrzeniu pokazu dzieci dobrały się w kilkuosobowe grupy. Każda z grup wybrała swojego lidera, którego zadaniem było koordynowanie działań w grupie. Uczniowie podzielili się funkcjami, rozpisali plan działania, nawet powstało kilka projektów. Prezentacja była tak czytelna i ciekawa, że uczniowie od razu zaczęli planować swoje krajobrazy - niektóre powstawały pod wpływem prezentacji, inne ze względu na zainteresowania (np. w klasie 6d uczniowie ułożyli inscenizacje lądowania w Normandii, albo prehistoryczne krainy). Powstawały również sceny związane ściśle z materiałem, z którego miały być zbudowane (np. tylko białe produkty albo świat ze słodyczy - praktyczne rozwiązanie - po zajęciach świat znikał w rekordowym tempie, czyli przyjemne z pożytecznym). Podczas budowania krajobrazów dzieci uczyły się kadrować za pomocą kartonów z wyciętym otworem, przez który obserwowały powstający świat. Następnie każdy z uczniów mógł zrobić zdjęcie swojej pracy, szukając najlepszego ujęcia. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i sprawiły uczniom ogromną frajdę, zresztą nie tylko uczniom..." - Anna Betlej

KADROWANIE (więcej zdjęć w Galerii. Wszystkie prace w dziale KONKURSY >>>)

KLASA 5A

KLASA 5B

KLASA 5C

KLASA 5D

KLASA 5E

KLASA 6A

KLASA 6B

KLASA 6C

KLASA 6D

KLASA 6E

Więcej zdjęć w Galerii. Wszystkie prace w dziale KONKURSY >>>

Jeśli lubisz to co czytasz - sledź Facebook! Design Dla Szkół. Zapraszamy!
Zainspirował Cię artykuł? Dodaj link do tego posta na swoją stronę!

_________________________

Patronat Honorowy nad Design Dla Szkół:


www.uap.edu.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.