wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

20 lutego 2015
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

MAŁE ŚWIATY WIELKIE SPRAWY...ART FOOD // 2B SP nr 65 w Bydgoszczy,

Są rzeczy, których nie da się opowiedzieć słowami...

2B Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy, zajęcia w ramach Design dla Szkół prowadziła Pani Katarzyna Plewa.

Zapraszamy do oglądania i głosowania na wspaniałe prace uczniów. Każdej pracy możecie Państwo przydzielić punkty [5-1]. Głosowanie trwa do 16 marca 2015 roku.

Rekacja z zajęć:

Pierwsza moja myśl, na temat zajęć ART FOOD była taka, że dzieciaki nie dadzą rady. Uczniowie po zapoznaniu się z prezentacją, były zachwycone. Podobało im się wszystko. Natomiast, kiedy dowiedziały się, że też będą tworzyć Art Food – to już była eksplozja radości. Podział na grupy dzieci ustaliły samodzielnie, niektórzy z nich postanowili pracować indywidualnie. Była to dla nas doskonała nauka pracy w grupie. Przygotowania do prac twórczych trwały dwa tygodnie. Na przerwach dzieci dyskutowały, rozrysowywały projekty na kartkach oraz umawiały się, kto za co jest odpowiedzialny.

W wybrany przez nas dzień moi uczniowie nie mogli się doczekać zajęć, chcieli je zacząć jak najszybciej, byli gotowi zrezygnować z zajęć w-f (a jesteśmy klasą sportową, one uwielbiają się ruszać), nie chcieli nawet iść na obiad. Padało w moim kierunku tylko jedno pytanie: KIEDY ZACZNIEMY?

Klasa 2B

Kiedy nadszedł ten moment i zaczęliśmy, okazało się, że ja w ogóle nie byłam im potrzebna. Pracowały jak mrówki, realizując ułożone wcześniej w głowach i na kartkach projekty. Każdy wiedział, za co jest odpowiedzialny i wykonywał swoje zadanie. Zajęcia były niesamowite. Okazuje się, że czasami wystarczy dzieciom tylko pokazać kierunek, naprowadzić, dać możliwość działania, a one dadzą sobie świetnie radę. - Katarzyna Plewa

 

Projekt: Igor

 

Projekt: Jarema i Szymon

Projekt: Julia, Julia i Tymon

Projekt: Kacper i Rafał

Projekt: Lena i Pola

Projekt: Norbert

Projekt: Ola

Projekt: Szymon

Projekt: Zuzanna

 

Na koniec z części prac przygotowaliśmy wystawę na szkolnym korytarzu. Niestety niektórych prac po prostu nie mogliśmy tam przenieść. Wystawa wszystkim bardzo się podobała i z każdej strony słyszeliśmy słowa uznania. Byliśmy z siebie dumni.

Wystawa prac konkursowych w holu szkoły

Więcej zdjeć w Galerii >>
Zapraszamy Państwa do głosowania na wspaniałe prace uczniów do działu Konkursy >>>

Partnerzy:
Fotolia www.pl.fotolia.com
Fotografia Przyrodnicza Cezary Korkosz www.cezarykorkosz.pl

_________________________

Patronat Honorowy nad Design Dla Szkół:


www.uap.edu.pl

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.