wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

15 października 2015
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

Firmy marzeń uczniów 2B (dzisiaj 3B) SP Nr 65 Bydgoszcz

BRANDING i CI czyli marzenia dzieci o swojej firmie

BRANDING I CI – to temat kolejnych zajęć w ramach Design Dla Szkół, z którym zmierzyli się, w czerwcu br., uczniowie z klasy 2B ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy pod opieką nauczycielki Katarzyny Plewy.

Relacja: Katarzyna Plewa

Kolejne zajęcia już za nami. Tym razem zmierzyliśmy się z temat: ‘Branding i CI”. Wymyślaliśmy swoje firmy, swoje wizytówki i tworzyliśmy reklamy dla swoich firm. Wrażeń i emocji było mnóstwo.

Określając swoje plany/marzenia wyszło nam „coś” takiego:

Plakaty reklamowe - zajęcia BRANDING i CI czyli marzenia dzieci o swojej firmie | 2B SP nr 65 w Bydgoszczy

Wizytówki - zajęcia BRANDING i CI czyli marzenia dzieci o swojej firmie | 2B SP nr 65 w Bydgoszczy

Pola chce mieć firmę produkującą karmę dla zebr. Ściany w biurze byłyby w paski zebry, fotel w cętki, biurko całe białe w czarne plamki, podłoga jak klawisze na klawiaturze komputera.  Pracę zaczyna o 9.00, sprawdza, czy zebry nie są wygłodzone. Wchodzi do gabinetu, robi ulotki, wysyła z nimi sekretarza i idzie do domu.

Julia L. – chce produkować coś dla pand, bo mają fajne futerko.

Rafał – chce produkować gry horrory. Zamiast straszne, będą śmieszne. Przez cały dzień będzie puszczał filmy, grał w gry, które będą wyświetlane na dużym ekranie. Chce mieć super gabinet: ściany w tapety z krwią, podłoga z czarno-białych płytek.

Tymon – coś dla pingwinków, bo są „słitaśne” (cokolwiek to znaczyJ). Przychodzi do pracy o 15 i sprawdza wszystko co zrobili od 8 rano, czy jest wygodne, czy się podoba pingwinkom.

Lena – chce robić zabawki dla zwierząt. Będzie sprawdzać, czy zabawka jest dobrze wyprodukowana.

Jarema – dwie firmy: w pierwszej będzie od 5.00 – tam projektowałby piłki, a ludzie by je robili. Ściany jego gabinetu byłyby całe zielone, miałby komputer. Druga firma – pracę zaczynałby o 15. Projektowałby buty. Jego auto byłoby dwudrzwiowe, z podgrzewanymi fotelami i kierownicą, z ekspresem do kawy.

Kacper T.- NAF straszne gry.  Będzie wstawał o 5 rano, żeby sprawdzić, czy gra się dobrze układa. Miałby laptopa, figurki z gry. Normalne auto mu wystarczy.

Kuba – chciałby mieć firmę gier komputerowych. Byłby informatykiem. Miałby komputer i wielki ekran na którym testowałby wszystkie gry.

Szymon D. -  planuje robić/produkować pieniądze. Gabinet miałby wytapetowany tapetą z wzorem w pieniądze. Miałby komputer. Jak przychodziłby do pracy ok. 13, to tam siedziałaby już jakaś pani, która przynosi mu kawę. On siedzi całymi dniami przed komputerem. Patrzy na kamerach, czy wszystko się dobrze robi. Jego samochód to porsche (białe siedzenia, podgrzewane fotele i kierownica)

Szymon P. – chce mieć fabrykę kinderków, bo one się dobrze sprzedają.

Tadeusz – chce mieć fabrykę maszyn bojowych.

Zuzia – planuje pracować w przychodni lekarskiej. Będzie przyjmować pacjentów i ich leczyć i tak zarabiać na życie. Jej gabinet będzie cały biały. Będą ulotki, ceny nie będą wysokie.

Igor – dwie fabryki złączone razem, biuro po środku (całe czarne, 2 telewizory, 4 komputery, 10 telefonów, 8 tabletów i cała szafka butów, na pułkach pełno słuchawek). Jedna fabryka aut, druga – broni i  kamizelek kuloodpornych.

Ola –chce pracować w szpitalu, leczyć ludzi. Będzie miała duże, czarne biurko i komputer.

Julia F. –chce mieć fabrykę ubrań. Lubi kupować ciuchy. Sprawdzałaby, czy wszyscy dobrze pracują.

Emilka –chce produkować zabawki dla kotów, bo koty to  jej ulubione zwierzęta.

Anastazja – chciałby mieć sklepy z karmą dla zwierząt, bo bardzo lubi zwierzęta.

Co w rezultacie wyszło z ich planów? Na jakie ustępstwa musieli pójść pracując w grupie? Można zobaczyć na zdjęciach.

Katarzyna Plewa
SP nr 65 w Bydgoszczy

Anastazja, Lena, Pola, Julia, Emilka | Wilda

Zuzia| Dogs Roks


Rafał i Kacper | Fnaaf

Igor, Norbert, Tadeusz, Szymon | TurboPower

Julia, Ola | Szybkie Skrzydła

Oskar | BPW

Tymon, Jarema, Kuba, Szymon | Gucie

Więcej zdjęć w Galerii >>>

fot.: Katarzyna Plewa

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.