wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

05 listopada 2015
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

Design to projektowanie czegoś w natchnieniu // 2A 2C z SASP

Co to jest  d i z a j n ?

To temat pierwszych zajęć w ramach Design Dla Szkół, z którym dnia 27 października zmierzyli się uczniowie z klasy 2A i 2C Sopockich Autonomicznych Szkół Podstawowych. Zajęcia prowadziła Zuzanna Wesołka.

Projekt mebli zainspirowanych naturą lub zwierzęciem. Więcej zdjęć w Galerii.

A może spróbujemy dopasować tytuły do projektów dzieci?

Liwia Trafalska "Ufoludkowe pudło", Franek Smolczewski "Pająk na skarby", Oliwia Zachulska "Pudełka na igły", Aleksandra Piotrowska "Drzewo marzeń", Bartłomiej Leszcz "Uśmiechnięty pająk na kredki", Jan Taczkowski "Biedronko - lis na małe drobiazgi", Julia Banacka "Wesołe pudełko na spinacze", Borys Podumis "Pół kura, pół bestia na ołówki”, Maja Pęczek "Słodki miś na spinki".

Podczas zajęć dzieci spotkały sie pierwszy raz z pojeciem DESIGN. Na początku zajęć zadałam pytanie: CO TO JEST DESIGN? Najczęstsze odpowiedzi, które padały podczas burzy mózgów to:

- robienie czegoś z niczego,

- powiązanie z plastyką, muzyka,

- coś co nas inspiruje,

- technika i wynalazki,

- coś co sprawia nam przyjemność.

Po godzinnej prezentacji dzieci odkryły, iż design to jest... projektowanie czegoś w natchnieniu !

Na kolejnych zajęciach, dnia 3 listopada, uczniowie byli już projektantami. Podczas zajęć otrzymali kartki z pewnym elementem. Niektóre kartki były z kołami, kwadratami, trójkątami lub innymi elementami. Z poszczególnych elementów każde z nich miało wymyślić coś, co z tego można zaczerpnąć. Powstały wspaniałe prace: "Ścienny śmietnik", "Łapkowa Półka na drobiazgi". "Robaczkowe miasto". "Kredkowe uśmiechnięte rybki". "W krainie ufoludków". "Pająk na cukierki". "W krainie trójkątów". "Zwariowana półka". "Muzyczna Kaczka". "Gonsienica na drobiazgi". "Półka kot".

Zapraszam Państwa do Galerii, gdzie prezentowane są wszystkie prace dzieci.

Zuzanna Wesołka
Sopockie Autonomiczne Szkoły Podstawowe

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.