wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

04 listopada 2015
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

Co to jest d i z a j n ? SP w Łobżenicy

Co to jest  d i z a j n ?

To temat pierwszych zajęć w ramach Design Dla Szkół, z którym 12 listopada zmierzyli się uczniowie z Warsztatów Wyobraźni w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy. Zajęcia prowadziły pani Bernadteta Badura i Lucyna Operman.

Podczas zajęć dzieci spotkały się pierwszy raz z pojęciem DESIGN. Zajęcia rozpoczęły się od wyświetlenia pytania: CO TO JEST DESIGN? Najczęstsze odpowiedzi, które padały podczas burzy mózgów to:

-          styl

-          ubiór

-          moda

-          ozdoby

-          zdjęcia

-          dekoracja domu

-          wygląd

Zadanie projektowe - polegało na tym, żeby obrysować znany przedmiot i nadać mu nowe znaczenie. Na pierwszych zajęciach dzieci odrysowały przedmioty: zeszyt, suszarka, kapeć i talerz, następnie przeszły do kolorowania. Pokolorowane kontury zostawiliśmy do kolejnych zajeć, które odbyły się dnia 19 listopada, kiedy to uczniowie zapoznali się już z całą prezentacją dotyczącą designu.

Nie obyło się od zachwytu i zdziwienia jak można projektować rzeczy codziennego użytku. Dzieciom bardzo spodobała się szkoła ze Szwecji. Chętnie właśnie do niej by uczęszczały. Jedna z dziewczynek stwierdziła, że teraz wie jaki pokój chciałby mieć.

Skoro już dzieci się dowiedziały co to jest design mogły zostać projektantami. Otrzymały kartki z rysunkami z poprzednich zajęć. Kartki zostały odwrócone, a na nich znajdował się tylko kontur wybranego przedmiotu. Teraz zaczęła się prawdziwa zabawa. Wyobraźnia ruszyła i powstały projekty zupełnie nowych rzeczy na bazie „starego” wzoru: lampa, łóżko, akwarium, biurko, pamiętnik, parasol i wieszak. Dzieci szczęśliwe z nowej roli w jaką się wcieliły tego dnia (projektant) wróciły do domu.

Poniżej zdjęciowo - komiksowa relacja z zajęć ;-) i projekty naszych uczniów.

 

 

Projekty uczniów.

Kuratorki:
Bernadeta Badura
Lucyna Operman

Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy
www.splobzenica.edupage.org

--------------------------------------------

Partner Design Dla Szkół: A-Tech

 

 

Patronat Honorowy

  

www.uap.edu.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.