wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

15 grudnia 2015
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

BRANDING i CI | klasa 6b 6c 6e PSP nr1 Kozienice

"Już jeden na pięciu Polaków nas wybrało. Nie wierzysz?"

Rozwijają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, umożliwiają spotkanie ze dizajnem. Takie właśnie są warsztaty Design Dla Szkół. Kuratorką zajęć w Publicznej Szkole Podstawowej nr1 im. U. Kochanowskiej jest Anna Betlej – nauczyciel plastyki. Anna Betlej i jej uczniowie z PSP nr1 w Kozienicach dołączyli do programu w roku 2013. 

Relacja z zajęć ‘Branding i CI’

Pierwsze zajęcia Branding i CI’ przeprowadziłam w listopadzie 2015 - w klasach: 6e 6b i 6c. Uczniowie są właścicielami Firm, które produkują coś, co jest im bliskie, co lubią, co chcieliby żeby postało, co im się podoba, co jest tylko ich. Co wzbudza w nich emocje. Na zajęciach opowiadali - jak sobie wyobrażają swój gabinet, samochód, swój dzień pracy, zespół ludzi z którym pracują tworząc wyjątkowe produkty i nowe firmy. Na zajęciach skupiliśmy się na: – 1. Projektowaniu logo – 2. Projektowaniu wizytówki – 3. Projektowaniu Haseł Reklamowych – 4. Projektowaniu plakatu bazującego na emocjach.

 

POLECAMY: BRANDING i CI | klasa 6a 6d PSP nr1 Kozienice | Cz. II

Z przyjemnością prezentuję projekty, które wykonali moi uczniowie, wśród których są: - Kolorowe i pachnące pasty do zębów - Roboty, które pomagają ludziom – Magiczne długopisy i kredki - Meble inspirowane naturą i wiele innych wspaniałych firm. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie pomysły młodych projektantów. Zawsze jestem pod wrażeniem kreatywności młodzieży. Mam nadzieję, że Wy również…

Firma: Rainbow Teeth

Projektanci: Paulina Ośka, Julia Strzelczyk,  Oliwia Wasińska, Wiktoria Muskus
Klasa: 6e / Grupa 1
Hasło reklamowe:  Szczęście i odbieganie od codzienności !
Opis:
Nasza Firma - Rainbow Teeth - produkuje kolorowe i pachnące pasty do zębów. Po użyciu naszej pasty Twoje zęby stają się kolorowe i pachną – jak świeże owoce. Nasz plakat przedstawia SZCZĘŚCIE po użyciu naszego produktu oraz ODBIEGANIE od codzienności. Pasta idealnie sprawdza się np.: na różnych imprezach okolicznościowych.


Firma: RoboHelp

Projektanci:  Szymon Rybakowski, Piotr Ośka, Piotr Molenda
Klasa:
6e / Grupa 2
Hasło reklamowe:
Nasze Roboty nigdy nie zrobią krzywdy ani niczego nie zepsują.
Opis: Nasza Firma nazywa się - RoboHelp - i produkuje Roboty, które pomagają ludziom zarówno w domu jak i w pracy. Zadanie Robota polega min.: na tym, że Robot podaje kawę zmęczonemu informatykowi. Roboty możemy produkować takie jak chce Klient, np.: wielkość, grubość, zwinność. Nasze Roboty nigdy nie zrobią krzywdy ani niczego nie zepsują.

 

Firma: Sportsmeni

Projektanci: Michał Zdrzalik, Patryk Gregorczyk, Kacper Przychodzeń
Klasa: 6e / Grupa 3
Hasło reklamowe:
 
Opis: Nasza Firma, która nazywa się - Sportsmeni - produkuje piłki do nogi, kosza i siatki.


Firma: Fruit Nails
Projektanci: Wiktoria Białek, Paulina Domańska, Maria Letkiewicz, Iwona Kurek
Klasa: 6e /Grupa 4
Hasło reklamowe:
Opis: Nasza Firma - Fruit Nails - produkuje owocowe lakiery do paznokci

Firma: K Technology

Projektanci: Maciek Kowalczyk, Dominik Spyra, Michał Kalbarczyk, Bartosz Modelewski
Klasa: Klasa 6b /Grupa 1
Hasło reklamowe:  - K Technology – Dajemy szczęście i satysfakcje z zakupów naszych produktów !
- K Technology - Przez nasze produkty nasze życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze !
Opis: Naszą Firmę - K Technology – wyróżnia wykorzystanie do produkcji elektroniki takich materiałów jak, np.: plastik czy aluminium. Zaletami naszych produktów są: - 1. Mniejsze zużycie energii 0,5 przy włączonym urządzeniu - 2. Przystępniejsze ceny – 3.Szybki dostęp do Internetu. Produkujemy elektronikę, min.: smartfony, tablety i laptopy. W naszej firmie pracuje się też nad: 1. Robotami – Lokajami – 2. Wyświetlaczami holograficznymi, pozwalającymi oglądać w kolorze firmy w wersji 3D - 3. Sterownikami (za pomocą ruchu ręki) dla urządzeń. Przez nasze produkty nasze życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Myślimy nad zbudowaniem Wózków, które same robią zakupy. W naszej FirmieMaciek Kowalczyk ma funkcję Zarządcy, Dominik Spyra – zastępcy Zarządcy, Michał Kalbarczyk jest testerem jakości, a Bartosz Modelewski jest sekretarzem Zarządcy i zastępcy Zarządcy. Już jeden na pięciu Polaków nas wybrało. Nie wierzysz? Sprawdź najbardziej wytrzymałą elektronikę w dziejach!

Firma: Ekologic Magic

Projektanci: Natalia Kusio, Maria Minda, Alicja Mańturz, Wiktoria Jankowska, Dominika Klimas
Klasa: Klasa 6b /Grupa 2
Hasło reklamowe: Świetny produkt do zabawy i do kolekcjonowania !
Opis: Nasza Firma - Ekologic Magic – produkuje kuleczki, które są wykonane z ekologicznych materiałów. Warto kupić nasz produkt, ponieważ jest świetny do zabawy i do kolekcjonowania. Ma bardzo dużo możliwości, np.: do odbijania, formowania i wiele innych zastosowań. Natalia Kisio – Kierownik. Maria Minda – Dyrektor. Alicja Mańturz – Kreator. Wiktoria Jankowska – Sekretarz. Dominika Klimas – zastępca Dyrektora.


Firma: Hachico

Projektanci: Julia Strzelczyk, Sandra Kocyk, Roksana Banaś
Klasa: Klasa 6b /Grupa 3
Hasło reklamowe:
Dzięki Hachico Twoje zwierzę będzie szczęśliwe…
Opis: Nasza Firma - Hachico – produkuje obroże dla psów...

Firma: Langustan Motors

Projektanci: Kuba Martynowski
Klasa: Klasa 6b /Grupa 4
Hasło reklamowe:
Znani aktorzy i kierowcy rajdowi polecają samochody Langustan !
Opis: Moja Firma - Langustan Motors – zajmuje się produkcją samochodów. Samochody mojej MARKI dysponują modelami, które posiadają wybrane rodzaje silników, paliw, wnętrz i nadwozi.  Auta mają funkcję AUTOPILOTA i każdy model zużywa tylko 3,5L/100km. Samochody Langustan są polecane przez znanych aktorów i kierowców rajdowych. Zapraszam do kupna MOICH samochodów Langustan !

Firma: Magic Live

Projektanci: Karolina Ptaszek, Agata Wiraszka, Maciek Smolarczyk, Jan Kuśmierczyk
Klasa: 6c /Grupa 2
Hasło reklamowe: Magiczne życie z ‘Magic Live’ !
Opis: Nasza Firma - Magic Live - zajmuje się produkowaniem długopisów i kredek, które mają niezwykłe możliwości i funkcje:  - DŁUGOPIS MYŚLI - długopis piszący Twoje myśli  - OŁÓWEK MARZEŃ - ołówek piszący twoja prace domową  - MAZAK RZECZYWISTY - mazak który przeniesie Twój rysunek w rzeczywistość - NIEWIDZILANY FLAMASTER - flamaster którego nie znajdziesz, ale zawsze będzie przy Tobie - WIELOKOLOROWA KREDKA – zmienia kolor kiedy chcesz - DŁUGOPIS ŁADNEGO PISANIA – poprawia Twoje pismo na ładniejsze. PRODUKTY DOSTĘPNE WE WSZYSTKICH KOLORACH!


Firma:
Crazy Pencil Case

Projektanci: Ania Tokarczyk, Alicja Łukasiak, Oliwia Woźniczka, Wiktoria Gołębiowska
Klasa: 6c /Grupa 3
Hasło reklamowe:
 
Opis: Nasza Firma - Crazy Pencil Case - zajmuje się produkcją piórników w kształcie zwierząt.


Firma: Kids Furniture

Projektanci: Wiktoria Dziosa, Natalia Skiba, Natalia Chałdaś, Zuzanna Chrapek
Klasa: 6c / Grupa 4
Hasło reklamowe:  
Opis: Nasza firma - Kids Furniture - zajmuje się produkowaniem mebli inspirowanych naturą. Nasze meble są wytrzymałe, wodoodporne i plamoodporne. Wykonane są z naturalnych materiałów i z recyklingu.​


Anna Betlej
Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 im. U. Kochanowskiej w Kozienicach

 

  

--------------------------------------------

 Partner Design Dla Szkół: A-Tech

 

 

 
Patronat Honorowy nad Design Dla Szkół:


 

 www.uap.edu.pl

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.