wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

15 grudnia 2015
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

BRANDING i CI | klasa 6a 6d PSP nr1 Kozienice

Przybliżamy uczniom temat: Branding i CI | Cz.II

Rozwijają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, umożliwiają spotkanie ze dizajnem. Takie właśnie są warsztaty Design Dla Szkół. Kuratorką zajęć w Publicznej Szkole Podstawowej nr1 im. U. Kochanowskiej jest Anna Betlej – nauczyciel plastyki. Pani Anna Betlej i jej uczniowie dołączyli do programu w roku 2013. 

Relacja z zajęć ‘Branding i CI’:

Kolejne zajęcia Branding i CI’ przeprowadziłam w listopadzie 2015 – tym razem w klasach: 6a i 6d. Uczniowie byli właścicielami Firm, które produkują coś, co jest im bliskie, co lubią, co chcieliby żeby postało, co im się podoba, co jest tylko ich. Co wzbudza w nich emocje. Na zajęciach opowiadali jak sobie wyobrażają swój gabinet, samochód, swój dzień pracy, zespół ludzi z którym pracują tworząc wyjątkowe produkty i nowe firmy. Na zajęciach skupiliśmy się na: – 1. Projektowaniu logo – 2. Projektowaniu wizytówki – 3. Projektowaniu Haseł Reklamowych – 4. Projektowaniu plakatu bazującego na emocjach.

POLECAMY: BRANDING i CI | klasa 6b 6c 6e PSP nr1 Kozienice | Cz. I

Z przyjemnością prezentuję projekty, które wykonali moi uczniowie, a wśród nich: - Perfumy, które przeniosą Cię w inny Świat - Roboty, które pomagają ludziom – Magiczne długopisy i kredki - meble inspirowane naturą i wiele innych wspaniałych pomysłów. Poniżej prezentuje Państwu wszystkie pomysły młodych projektantów. Zawsze jestem pod wrażeniem kreatywności mich uczniów. Mam nadzieję, że Wy również…

Firma: Live on air
Projektanci
: Julia Markwat, A.R.

Klasa: 6a / Grupa 1
Hasło reklamowe: Fire Stone – perfumy o mocnym zapachu! Sea Wind – niczym morska bryza zachwyca swa delikatnością!
Opis:
Firma Live on air, nowa na światowym rynku, produkuje perfumy, które przeniosą Cię w inny Świat. Każdy znajdzie swój ulubiony zapach.  I chociaż niektóre zapachy wydają się mocje – każdy z nich jest również dla alergików. Nasza firma jest wyjątkowa, gdyż używamy tylko naturalnych składników do produkcji perfum.

Firma: Lamp Land
Projektanci
: Iga Zawodnik, Jagoda Wojnarowska, Iga Smolarczyk, Oliwia Wołos

Klasa: 6a / Grupa 2
Hasło reklamowe: Lampy Lamp Land są jak słońce!
Opis:
Firma Lamp Land oferuje najwyższej jakości lampy z ponadczasowym designem. Nasze lampy świecą mocno zużywając bardzo mało energii. Wykonane są w tworzyw sztucznych. Oprócz gotowych wzorów mamy NOWOŚĆ - produkcja lamp wg. pomysłu Klienta. Dyrektor: Iga Smolarczyk. Z-ca Dyrektora: Wojnarowska. Prezes: Iga Zawodnik. Menedżer: Oliwia Wołos

Firma: Curly Shues
Projektanci
: Weronika Krupa, Amelia Worobiec, Julia Pachocka, Michał Rębiś

Klasa: 6a / Grupa 3
Hasło reklamowe: Nosząc Curly Shues poczujesz się jak w chmurach!
Opis:
Firma Curly Shues specjalizuje się w produkcji butów. Jednak nie jest to zwykłe i nudne obuwie. Obcasy naszych butów wykonane są ze sprężyn, a całe buty z surowców naturalnych. Produkując buty myślimy o wygodzie. Nasze projekty przygotowujemy w ten sposób, żeby budzić pozytywne odczucia w Klientach. Dyrektor: Weronika Krupa. Z-ca Dyrektora: Amelia Worobiec. Prezes: Julia Pachocka. Menedżer: Michał Rębiś.

Firma: BAT Juice
Projektanci
: Mateusz Mironiak, Wiktor Skierniewski

Klasa: 6a / Grupa 4
Hasło reklamowe: Pijąc BAT Juice powędrujesz do Nieba!
Opis:
Nasza Firma – BAT Juice – powstała w 2015 roku. Zajmuje się produkcja napoju energetycznego BAT Juice. Nasz napój nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników. Na naszym plakacie widać człowieka przed wypiciem napoju i po jego wypiciu. Nasze logo i nazwa odnosi się do nietoperza, który jest symbolem Firmy. I chociaż nasza firma jest stosunkowo młoda - napój BAT Juice cieszy się dużą popularnością – ponieważ jest zdrowszy od innych podobnych produktów dostępnych na rynku. Prezes: Mateusz Mironiak. Vi-ce Prezes: Wiktor Skierniewski.

Firma: Good Knife
Projektanci
: Jakub Włodarczyk, Marcel Górka, Hubert Kutyła, Rufin Bujakowski

Klasa: 6d / Grupa 1
Hasło reklamowe: Good Knife przetnie wszystko!
Opis:
Nasza Firma – Good Knife – produkuje noże. Historia naszej firmy jest krótka – powstaliśmy półtorej roku temu. Zespół jest czteroosobowy. Jesteśmy młodzi, pełni pasji, fantazji i energii. W naszej fabryce powstają różne noże: Harambit, 119 Bayonet czy Nóż z hakiem. Każdy nóż ma swój skin – czyli swoje ubranie – które są w różnych barwach, odcieniach i wzorach. Kierownik: Jakub Włodarczyk. Dyrektor: Marcel Górka. Prezes: Hubert Kutyła. Stażysta: Rufin Bujakowski.   

Firma: T&J
Projektanci
: Weronika Bieniek, Julia Kolak, Jakub Kortus

Klasa: 6d / Grupa 2
Hasło reklamowe: Zabawki T&J idealne do przytulania i wariowania!
Opis:
Nasza Firma – T&J – zajmuje się produkcją zabawek. Na naszym plakacie widnieją zadowolone dzieci, przebrane z króliczki, wspinające się po firmowej maskotce.

Firma: FROSTEX
Projektanci
: Julia Ozimek, Gabrysia Wojcieszek, Hania Łukiewicz, Daria Walos

Klasa: 6d / Grupa 3
Hasło reklamowe: FROSTEX i życie jest piękne!
Opis:
Nasza Firma – FROSTEX – zajmuje się produkcją niezwykłych lodówek. Na naszym plakacie znajduje się lodówka, a przed nią siedzi Bóg Lodówek – ROSTEX – pijący magiczny eliksir.

Firma: Prototype Tanks
Projektanci
: Adrian Gawda, Adrian Gazda i Przemek Waniek

Klasa: 6d / Grupa 4
Hasło reklamowe: Ucz się historii z Prototype Tanks!
Opis:
Prototype Tanks - to gra studia Win-Games. Gra przeznaczona jest dla młodzieży od lat 12. Akcja dzieje podczas II Wojny Światowej. Na plakacie jest fragment gry. Dyrektor: Adrian Gazda. Pomysłodawcy: Adrian Gawda i Przemysław Waniek.

Firma: Pet Wear
Projektanci
: Adrianna Śmietanka, Katarzyna Bolek, Dominika Lipiec

Klasa: 6d / Grupa 5
Hasło reklamowe: W ubrankach Pet Wear Twójmilusiński poczuje się jakgwiazda Hollywood!
Opis:
Nasz firma - Pet Wear – specjalizuje się w projektowaniu ubrań dla różnych zwierząt. Ubrania nasze są różnego typu. Kliencie są tak samo zadowoleni jak ich zwierzaki. Bardzo nas cieszy to, że odwiedza nas wielu klientów. Najwyższej jakości ubrania Pet Wear wykonane są z naturalnych materiałów. Na naszym plakacie znajduje się pies w ubranku naszej Firmy Pet Wear. To zwierzę czuje się jak gwiazda Hollywood.

Anna Betlej
Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 im. U. Kochanowskiej w Kozienicach

  

--------------------------------------------

 Partner Design Dla Szkół: A-Tech

 

Patronat Honorowy nad Design Dla Szkół:

 www.uap.edu.pl

 

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.