wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

06 marca 2016
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

Postanowiliśmy, że staniemy się właścicielami firmy, która produkuje roboty edukacyjne

BRANDING i CI | klasa I-II Gim, klasa IV-VI SP OSZW Złotoryja

Rozwijają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, umożliwiają spotkanie ze dizajnem. Takie właśnie są warsztaty Design Dla Szkół. Kuratorką zajęć w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusz Korczaka w Złotoryi jest Justyna Kościuk.

Relacja z zajęć ‘Branding i CI’:

Zajęcia przeprowadziłam w lutym 2016 roku – w ramach zajęć "Design dla Szkół" zmierzyliśmy się z  tematem BRANDING i CI. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas I-II gimnazjalnych i po raz pierwszy uczniowie z klas IV -VI SP.

BRANDING i CI. Nazwa trudna do zapamiętania, ale kojarzymy ją z takimi hasłami jak: promocja w świecie, reklama, plakaty, wizytówki i logo. Po obejrzeniu reklam różnych firm i zapoznaniu sie z prezentacją dotyczącą Brandingu, postanowiliśmy, że staniemy się właścicielami firmy która produkuje roboty edukacyjne. Następnie losowo dobraliśmy się w dwie grupy i rozpoczęliśmy pracę w "Naszej Firmie". Jedna grupa zajęła się produkcją robotów, a druga grupa reklamą firmy w świecie. Powstał plakat i wizytówki.

Właściciele firmy, która produkuje roboty edukacyjne / na zdjęciu po prawej stronie: Monika, Weronika i Ewa, na zdjęciu po lewej stronie: Bartek, Krzysiek i Sebastian

a tak... powstają roboty edukacyjne gimnazjalistów z I-II z OSzW w Złotoryi / na zdjęciu: u góry po lewej - Monika i Dominika, pozostałe foty - Ewa i Mateusz

WOW! jeden z robotów edukacyjnych gimnazjalistów z klasy I-II gimnazjalnej z OSzW w Złotoryi

WOW! ja to kolejne wspaniałe roboty edukacyjne gimnazjalistów z klas I-II gimnazjalnych z OSzW w Złotoryi / na zdjęciu: Monika, Weronika i Ewa

Chcemy też pochwalić naszych młodszych kolegów z klasy IV -VI SP, którzy pierwszy raz zmierzyli się z tematem z dziedziny designu. Sama prezentacja wzbudziła w nich wielkie emocje. Każdy slajd został przez nich omówiony i przyjęty z entuzjazmem "elegancko, luksusowo" lub odrzuceniem "obrzydlistwo, fuj, brzydkie".

młodsi koledzy i koleżanki z klas IV -VI SP

Dowiedzieliśmy się, że Michał, Kamil i Patryk pragną zostać właścicielami firmy, która produkuje czołgi. Nikola i Gosia chciałyby wydawać książki. Wiktor chce produkować telewizory, a Mikołaj mieć salony z markowymi autami. Emilka, Klaudia i Dominika chcą produkować zabawki dla zwierząt. Pracując w grupach, dzieci postanowiły zostać właścicielami firmy która: produkuje zabawki dla zwierząt "Tuptuś" i firmy produkującej ubrania "Ciuszek". 

Michał, Kamil i Patryk pragną zostać właścicielami firmy, która produkuje czołgi

Firma, która produkuje zabawki dla zwierząt "Tuptuś" 

Firma produkująca ubrania "Ciuszek"

To były pouczające i twórcze zajęcia!!!

zdjęcia: Justyna Kościuk

 

Partner Design Dla Szkół: A-Tech                        Patronat Honorowy: www.uap.edu.pl

 

                        

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.