wszystkie artykuły z działu >> KID'S
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

01 czerwca 2016
wszystkie artykuły z działu >> KID'S

Urocza seria fotografii Mistrza kolażu Paperboyo

Papierowe figurki zwiedzają świat

Londyński fotograf Rich McCor, znany w sieci jako Paperboyo, jest autorem uroczych serii fotografii, których bohaterami są wycięte z papieru elementy na tle znanych miejsc lub obiektów.

McCor umieszcza swoje wycięte projekty głównie na tle miasta. Współdziałają one z krajobrazem na różne sposoby: Łuk Triumfalny w Paryżu staje się figurką Lego, Opera w Sydney staje się rybą a Pomnik Siege Bell na Malcie jest opanowany przez ośmiorniczki. W świecie McCor’a zdarzyć może się wiele zabawnych historii.

Papierowe figurki artysta trzyma przed realnymi budynkami, pozycjonując je tak żeby wydawało się, że budynki, posągi czy fontanny wydawały się częścią jego prac.

photo: Paperboyo

photo: Paperboyo

photo: Paperboyo

photo: Paperboyo

Ten zabawny projekt zaczął się, gdy McCor postanowił być turystą we własnym mieście - Londynie. To w Londynie zrobił pierwsze zdjęcie, które dało początek inspirującym seriom. Pierwsze zdjęcie McCor’a przekształca Big Ben Tower w zegarek na rękę.

photo: Paperboyo

Ciekawym projektem jest seria fotografii dla firmy Disney. "Kiedy Disney zapytał mnie, czy chciałbym, aby stworzyć kilka scen - łatwo było powiedzieć tak. To była wspaniała zabawa, szczególnie, gdy próbowałem wyjaśnić przechodniom dlaczego trzymam kawałki czarnego papieru przed moim aparatem ( "Och, ja tylko wykonuję pracę dla Disney'a")." – mówi Rich McCor.

Król Lew dla Disney / photo: Paperboyo

Piękna i Bestia dla Disney / photo: Paperboyo

Prace fotografa stały się tak popularne, że postanowił on wypuścić serię szablonów, które pozwolą ludziom tworzyć własne fantazyjne zdjęcia.

Rich McCor na Instagram jako Paperboyo


 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.