wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

10 czerwca 2013
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

”Warsztaty Wyobraźni Exspace” - program edukacyjny Exspace.pl

 


DIZAJN  W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I GIMNAZJACH.  Od wrześni w polskich szkołach rusza program edukacyjny "Warsztaty Wyobraźni Exspace", który uczniom szkół podstawowych i gimnazjów ma przybliżać
pojęcia ze świata sztuki, architektury i dizajnu w połączeniu z wymogami podstawy programowej MEN.

Niezwykle miło jest nam poinformować, że portal exspace.pl wprowadza w życie długofalowy Program Edukacyjny „Warsztaty Wyobraźni Exspace”, którego celem jest kształtowanie osobowości i postawy otwarcia na świat nowego pokolenia, które będzie rozumiało znaczenie sztuki we współczesnym świecie. Celem naszym jest również wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela, wyjście poza standardowe, rutynowe działania. Program od września 2013 roku będzie realizowany równolegle w kilku szkołach podstawowych i gimnazjach. Zajęcia zaczynamy z pierwszą klasą w każdej z wybranych szkół i będziemy z dziećmi i młodzieżą  przez wszystkie ich lata nauki.

***

W poniedziałek, 10 czerwca br., odbyły się pierwsze, pilotażowe zajęcia programu edukacyjnego Exspace.pl Pt ,,sześcioletni designerzy’’. Potrwają 3 dni. W zajęciach uczestniczą dzieci z „zerówki” | Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej. Program pierwszych zajęć  merytorycznie wsparła Pani Iwona Puczko, wychowawczyni „zerówki”, niezwykle wysoko ceniony pedagog z ponad 20-sto letnim doświadczeniem.


Efektem końcowym zajęć są projekty, które umieścimy w galerii konkursowej. Zapraszamy do głosowania na najciekawsze projekty stoisk targowych, które sześciolatki zaprojektowały dla firmy Motylek.  Galeria Konkursowa >>> zamieszczona jest w dziale Konkursy. Każdy z głosujących może oceniac prace <0-5>. Najważniejsze są dzieci. Ich niezwykle pozytywna energia i zainteresowaniem tematem. Będziemy Was na bieżąco informować i uchylać rąbka tajemnicy – co dzieci rysują? Na razie chcemy żebyście obejrzeli z jak wielkim zaangażowaniem dzieci podeszły do zadanego tematu. 

Każde z dzieci uczestniczące w zajęciach otrzyma książki z Wydwanictwa Wytwórnia.

Zgody na przeprowadzenie zajęć udzielił Pan Ireneusz Długołęcki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 2 w Białej Podlaskiej. Pan Ireneusz Długołęcki osobiście zaangażował sie w udzielenie wszelkiej niezbędnej pomocy umożliwiłającej rozpoczęcie projektu. Dziękujemy Panie Dyrektorze.

Redakcja Exspace.pl 

Gorąco polecamy relacje z wszystkich zajeć  >>>

_________________

 

 

 

PARTNERZY PROGRAMU EDUKACYJNEGO      

             

 

 

 

 

1 | 2

Komentarze:

loading
Na Facebooku Pani Iwony jest wywiad z Panem Bąkiem, autorem jednej z książek. W niektóre pytania trudno uwierzyć że zostały zadane przez sześcioletnie dziecko, ta ciekawość, dziecięca prostota. Ten fakt świadczy jak im to się wszystko podobało.
skomentowany przez    Ania.    08 lipiec 2013, 19:29 obserwuj post
Popieram projekt w stu procentach i wiem,że p.Iwona na pewno świetnie sobie poradzi:)
skomentowany przez    mama    17 czerwiec 2013, 18:20 obserwuj post
Przewidujemy wspólnie z Exspace realizację programu na lata. W tej chwili mam klasę przedszkolną, trudno więc, abym zajęcia przeprowadzała w innej klasie. Poza tym nigdzie nie ma mowy o wcześniejszym wysyłaniu dzieci do szkoły. Projekt tego nie dotyczy.
skomentowany przez    Iwona    14 czerwiec 2013, 13:46 obserwuj post
Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. To dosyć ryzykowne, ciekawe czy na prawdę takie małe dzieci coś z tych zajęć wyniosą?, czy jest to robionę pod publikę, aby przepchnąś na siłę pomysł wysłania sześciolatków do szkoły. Chociaż muszę powiedzieć że jestem zaintrygowana.
skomentowany przez    Kasia P    14 czerwiec 2013, 09:43 obserwuj post
Aby na tym się nie skończyło. Interesujące, czekam na ciąg dalszy :-). A swoją drogą, wygląda mi na promocję sześciolatków. Czy to nie jest robione pod tym kątem ?. Ja jestem temu zdecydowanie przeciwna.
skomentowany przez    magda    14 czerwiec 2013, 08:00 obserwuj post
W myśl powiedzenia: ,,wszystko jest trudne nim stanie się łatwe". Jeśli takie małe dziecko zrozumiało i zapamiętało co to jest logo, posługuje się pojęciami fabryka, sklep, targi, projektant we właściwym odniesieniu to odnieśliśmy sukces. O to chodziło.
skomentowany przez    Iwona    13 czerwiec 2013, 22:19 obserwuj post
Sześciolatki i taki temat!. Czy takie małe dziecko jest w stanie zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi? Nie za trudne to wszystko?. Mam wątpliwości.
skomentowany przez    KM    13 czerwiec 2013, 08:35 obserwuj post
W tym coś jest. Podziwiam was za zajęcie się tak trudnym tematem jak edukacja, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy nasza ranga drastycznie spada. Może ten projekt uzmysłowi innym jak trudno jest kształtować świadomość dzieci.
skomentowany przez    nauczyciel    13 czerwiec 2013, 07:59 obserwuj post
Bardzo interesujące. Wielka szkoda że tak mało o was wiadomo. Ja trafiłem tu przypdkowo szukając zupełnie czegoś innego, ale temat mnie zaciekawił. Ciekawi mnie jak to się dalej potoczy. Wyzwanie trudne, ale ciekawe.
skomentowany przez    Marek    12 czerwiec 2013, 19:36 obserwuj post
a jaki jest temat zajęc?
skomentowany przez    ela    11 czerwiec 2013, 21:07 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.