wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

30 września 2013
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

Iwona Puczko o tym dlaczego warto realizować program DESIGN DLA EDUKACJI.

O tym dlaczego warto realizować program edukacyjny Exspace DESIGN DLA EDUKACJI – opowiada Iwona Puczko, współautorka programu, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej NR 2 w Białej Podlaskiej.

* * *

Chciałam bardzo serdecznie podziękować portalowi EXSPACE za umożliwienie  przystąpienia do programu pilotażowego "Sześcioletni designerzy". O ile na samym początku pełna byłam obaw, czy tak poważne zagadnienia jak: targi, logo, projektant, stoisko targowe nie będą za trudne dla dzieci sześcio- i pięcio- letnich o tyle teraz wiem z pewnością, że nie. Dzieci mają bardzo chłonny umysł, są ciekawe świata i łatwo nimi, ich zasobem pojęć o świecie w odpowiedni sposób pokierować. Dzieci są bardzo chętne do poznawania nowych rzeczy. A kiedy jeszcze okazuje się, że zostały potraktowane bardzo serio, na pewno będą szczęśliwe.

Przeprowadzenie zajęć nie było by możliwe bez wsparcia architektów z EXSPACE. To oni podsyłają nam fantastyczne i bardzo profesjonalne prezentacje, dzięki którym zagadnienia, które poruszamy, przybliżamy dzieciom stają się proste. TO jest super sprawa!!! Gdybym musiała samodzielnie przygotować taką prezentację też bym ją zrobiła, ale na pewno nie była by ona tak profesjonalna. W końcu ja nie jestem architektem i ta dziedzina jest dla mnie tak jak i dla dzieci nieznana.

Reszta zależy od nauczyciela, który zna swoje dzieci i najlepiej wie czego im potrzeba, jak do nich dotrzeć, jakie dobrać metody. Nauczyciel z gimnazjum nie zastosuje postaci słonika Izydorka, bo młodzież pękła by ze śmiechu. Ale zastosuje inne metody, może zabawy w role. Wybierze sam. I to jest wspaniałe, że n-l wie jaki ma temat, czego dotyczą prace, ale cała reszta zależy od jego inwencji twórczej. Podczas zajęć nie plączą się po sali obce osoby, które tylko rozpraszają pracujące dzieci czy młodzież i są one wtedy swobodne. Skupiają się na swojej twórczości.

Bardzo serdecznie chcę podziękować:

Międzynarodowym Targom Poznańskim

Wydawnictwu Wytwórnia

Centrum Architektury

Astrini Design

za objęcie patronatem Warsztatów Wyobraźni Exspace.

Naprawdę warto!!! Będziecie Państwo miło zaskoczeni. To jest bardzo dobra i potrzebna inicjatywa.

Pragnę również gorąco podziękować sponsorom nagród dla laureatów konkursu na projekt stoiska targowego dla firmy Motylek. Jesteście Państwo Wielcy, bo zobaczyliście oczyma wyobraźni potencjał zajęć, zasoby tkwiące w dzieciach i nauczycielach.

Dziękuję:

Wydawnictwu Wytwórnia za wspaniałe, niepowtarzalne książki,

Mardybum za własnoręcznie wykonaną zabawkę - lisek,

My Crochet Privacy za dzierganego szydełkiem psiaczka,

White Rabbit za świetnego kota z materiału,

firmie Mocopico za kreatywne klocki i zabawki,

Firmie Zuzu Toys za puzzle.

Dzięki Patronatom i sponsorom nagród za to, że Wam ,,chce się chcieć''. Dzięki takim ludziom młodzież i dzieci mają szansę na lepszy rozwój a potem dostatnie i szczęśliwe życie.

Razem możemy zdziałać dużo!

Jestem szczęśliwa, że nadal będę uczestniczyła w programie edukacyjnym Exspace. Dzięki przeprowadzonym zajęciom poszerzył się mój krąg zainteresowań, ,świat, w którym żyję jakoś się ,,rozszerzył''. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, takich którzy mają pasję.

Braci Nauczycielska!

Dołączcie do nas, do naszego programu! Niech będzie nas jak najwięcej, przynajmniej 1000 osób. Od czegoś (KOGOŚ) trzeba zacząć.

Naprawdę warto!!!

Dodam, że portal Exspace za podjęcie wyzwania z jego programem wyposażył klasopracownię Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej w telewizor LCD a do mojej dyspozycji otrzymałam komputer, który wykorzystam do prowadzenia prezentacji multimedialnych, oraz zajęć programowych co znacznie ułatwi i wzbogaci pracę z dziećmi nie tylko podczas kontynuacji programu Warsztaty Wyobraźni Exspace.


Bardzo, bardzo dziękuję.

Iwona Puczko Architekci z Exspace.pl dołączają się do podziękowań. My chcielibyśmy szczególnie podziękować Pani Iwonie Puczko za merytoryczne wsparcie naszej inicjatywy, zaangażowanie we współtworzenie programu Warsztatów i za niezwykle profesjonalne przygotowanie relacji z pierwszych, pilotażowych zajęć programu edukacyjnego „Warsztaty Wyobraźni Exspace”, a Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej Ireneuszowi Długołęckiemu za przychylność i wsparcie podczas realizacji programu.PARTNERZY PROGRAMU EDUKACYJNEGO


      

 

 

 

 

Komentarze:

loading
Warto, na prawdę warto. Pani Iwona Puczko pokazała że można skutecznie rozszerzyć standardowy program nauczania i aktywnie zainteresować dzieci. To bardzo budujące, podnosi wiarę w naszą dzisiejszą, dosyć skomplikowaną metodę edukacyjną. Fantastyczna forma zabawy połączona ze współzawodnictwem pracą zespołową i podnoszeniem kreatywności dziecięcego umysłu.
skomentowany przez    Mira    15 grudzień 2013, 19:53 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.