klasa "0" Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa ART FOOD

Inne konkursy z tej kategorii
Organizator:
portal eXspace.pl

Partnerzy:
Fotolia
www.pl.fotolia.com

Fotografia Przyrodnicza Cezary Korkosz www.cezarykorkosz.pl

Nagrody:
- 2 projekty z każdej klasy, które uzyskają największą ilość punktów w głosowaniu
- Wyróżnienia Honorowe architektów z portalu Exspace.pl dla każdej klasy osobno

Wyniki:
01.02.2015

Kontakt:
zakończony
19.01.2015 - 31.01.2015

MAŁE ŚWIATY WIELKIE SPRAWY...

Uczniowie z klasy zerowej z Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej stworzyli wszechświaty inspirując się miniaturowymi światami Williama Kassa, MINIMIAM'em Akiko Ida i Pierra Javelle i Foodscapes Carla Warnera. Tak poznali Art Food. Wspaniała zabawa ! Tu nie obowiązywały reguły: "Nie baw się jedzeniem" ;-) Zajęcia w ramach Design Dla Szkół prowadziła Pani Klaudia Rayss.

"Jak zaczynałam z dziećmi zajęcia byłam przerażona, że sobie nie poradzą; jednak bardzo się zdziwiłam na kolejnych zajęciach, jak zaczęli tworzyć swoje prace. Byłam pod wrażeniem." - Klaudia Rayss.

1980 głosów zostało oddanych na prace Państwa dzieci. To tysiące osób, które mogą podziwiać wyobraźnie i kreatywność najmłodszych. Dziękujemy Państwu za tak duże i aktywne zainteresowanie konkursem i głosowaniem. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i za komentarze. To niezwykle ważne dla naszych dzieci, że z takim zainteresowaniem śledzimy ich zajęcia i kibicujemy ich pracom.

Poznanie świata dzieci, ich marzeń i wyobrażeń to dla nas – dorosłych - jakby dopuszczenie do „tajnego świata’. Wyruszyliśmy dzięki Wam dzieciaczki w fantastyczną podróż, gdzie wszystko jest możliwe. Chmurka z pop-kornu i palma z imbiru i groszku (Adaś), kłodzina czyli ‘pieniek’ palmy z  banana i ziemia z mandarynek (Hubercik), piękne ptaszki w makaronowym gnieździe (Helenka) i morze z ryżu (Oleńka), rybka w akwarium i pęcherzyki powietrza z rodzynek (Alicja), cudowni PAN i PANI z bakłażanów (Lenka), zielony deszcz (Malwinka), ‘Marcin’  z uśmiechniętą buźką z banana i oczami z pomidorków (Jasiu), przepiękny statek z czerwonej kapusty i morze z papryki (żółty żagielek nas wzruszył Adasiu), gotowa do drogi ‘Rajdówka’ to wybitny obrazek (zadziwiłeś nas Arturek niezwykłym jak na tak młodego człowieka minimalistycznym myśleniem - jest tutaj tylko to, co niezbędne. Brawo !!), makaronowy deszcz i niebo z ogórka (Szymon), ptaszek z cytryny (ogonek i nóżki przepiękne Zuziu), samolot z pietruszki (nic dodać nic ująć Stasiu), uśmiechnięte słoneczko (Julka), najpiękniejsze piramidy jakie widziałam (Stasiu), idealnie zakomponowana kartka DOMO PLUS (Lenka), groźne niebo z czerwonej kapusty i rybka z ogórka (Iga)

Prace ART FOOD, które wykonaliście - mali projektanci - są piękne. Zadziwiają nas, dorosłych, jeszcze czymś innym. Może się Wam wyda to dziwne, ale niewiele dzieci potrafi tak doskonale zakomponować kartkę jak zrobiliście to Wy! Jak zobaczyłam je po raz pierwszy – to miałam wrażenie, że projektowali je dorośli,  i do tego bardzo zdolni, graficy po szkołach. 

Z wielką przyjemnością ogłaszamy listę Laureatów konkursu ART FOOD:

1.     Miejsce - Adam Janicki, projekt: Palma kokosowa

2.     Miejsce - Hubercik Gryber, projekt: Palmy z kokosami

Laureaci Wyróżnień Honorowych architektów z portalu www.Exspace.pl:

 - Alicja Karwowska, projekt: Rybka w akwarium

 - Helenka Przewięda, projekt: Ptaszki w gnieździe

 - Aleksandra Sujka, projekt: Morze

 - Malwina Wasiewicz, projekt: Las deszczowy

 - Lenka Adamska, projekt: PAN I PANI

 - Jan Głombiowski, projekt: Marcin

 - Adaś Zawadzki, projekt: Statek na morzu

 - Artur Kampa, projekt: Rajdówka

 - Szymon Stasiak, projekt: Plaża, na której pada deszcz

 - Zuzanna Dembicka, projekt: Ptaszek nad wodą

 - Staś Karaszewski, projekt: Samolot

 - Julia Chmyłko, projekt: Wyspa z palmami

 - Staś Haller, projekt: Piramidy

 - Lenka Degutis, projekt: DOMO PLUS

 - Iga Grzenkowska, projekt: Ryba w wodzie

Bardzo gratulujemy i już nie możemy się doczekać Waszych kolejnych prac i pomysłów. Dyplomy i nagrody prześlemy do końca lutego. Dziękujemy Wam dzieciaki za tak wielkie zangażowanie i dziękuję Pani Klaudii Rayss za bardzo dobre przygotowanie dzieci do zajęć.

Miło nam poinformować, że dla klas i szkół, które przygotowują prace ART FOOD w semestrze zimowym 2014/2015 Design Dla Szkół, zostanie zorganizowany dodatkowowo Konkurs między-szkolny ART FOOD, w którym udział weźmie jedna praca z każdej klasy. Termin: Luty'2015.

Regulamin konkursu Design Dla Szkół >>>

Wszystkie projekty dzieci w Galerii !

Jeśli lubisz to co czytasz - sledź Facebook! Design Dla Szkół. Zapraszamy!
Zainspirował Cię artykuł? Dodaj link do tego posta na swoją stronę!

_________________________

Patronat Honorowy nad Design Dla Szkół:


www.uap.edu.pl

1 | 2

Komentarze:

loading
Same prace i super. Ale jaki cel w tym głosowaniu ??? Czy celem jest rozdystrybuowanie linka jak największej liczbie znajomych i namówienie na głosowanie na swojego pupilka???- przecież na tym to tak naprawdę polega...
skomentowany przez    obserwator    27 styczeń 2015, 11:23 obserwuj post
WASZE PRACE - MALI PROJEKTANCI Z ZERÓWKI ;-) - SĄ WSPANIAŁE I BARDZO POMYSŁOWE. MACIE TYLE KREATYWNOŚCI W SOBIE, ŻE MY ARCHITEKCI - WYMIĘKAMY. GŁOWY PEŁNE POMYSŁÓW. TO WIELKA PRZYJEMNOŚĆ DLA NAS, ŻE MOŻEMY PREZENTOWAĆ WASZĄ CUDOWNĄ, NIESKRĘPOWANĄ NICZYM WYOBRAŹNIĘ. DZIĘKUJEMY PANI KLAUDIO ZA WSPANIAŁE POPROWADZENI ZAJĘĆ I PROFESJONALNĄ RELACJE ZDJĘCIOWĄ !
skomentowany przez    Urszula Kałuzna    19 styczeń 2015, 05:26 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.