2B Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy

Inne konkursy z tej kategorii
Organizator:
portal eXspace.pl

Partnerzy:
Fotolia
www.pl.fotolia.com

Fotografia Przyrodnicza Cezary Korkosz www.cezarykorkosz.pl

Nagrody:
- 2 projekty z każdej klasy, które uzyskają największą ilość punktów w głosowaniu dla każdej klasy osobno
- Wyróżnienia Honorowe architektów z portalu Exspace.pl dla każdej klasy osobno

Wyniki:
16.02.2015

Kontakt:
info@exspace.pl | tel. 728 656 039
zakończony
27.02.2015 - 15.03.2015

MAŁE ŚWIATY WIELKIE SPRAWY...

Uczniowie z klasy 2B ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy stworzyli wszechświaty inspirując się miniaturowymi światami Williama Kassa, MINIMIAM'em Akiko Ida i Pierra Javelle i Foodscapes Carla Warnera. Tak poznali Art Food. Wspaniała zabawa! Tu nie obowiązywały reguły: "Nie baw się jedzeniem" ;-) Zajęcia w ramach Design Dla Szkół. Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Plewa.

 

Laureaci głosowania:

1 miejsce: Lena i Pola

2 miejsce: Julka L, Julka F, Tymon, Kuba

Wyróżenienia Honorowe architektów z www.Exspace.pl

- Kacper i Rafał

- Ola

- Norbert

- Zuzia

- Igor

- Szymon

- Jarema i Szymon

Dziękujemy Państwu za zainteresowanie konkursem i głosowaniem.

 

Miło nam poinformować, że dla klas i szkół, które przygotowują prace ART FOOD w semestrze zimowym 2014/2015 Design Dla Szkół, zostanie zorganizowany dodatkowowo Konkurs między-szkolny ART FOOD, w którym udział weźmie jedna praca z każdej klasy. Termin: Luty'2015.

"Art Food. Pierwsza moja myśl była taka, że dzieciaki nie dadzą rady. Prezentacją były zachwycone. Wszystko im się podobało. Kiedy dowiedziały się, że też będą tworzyć – to już była eksplozja radości. Same zaczęły się umawiać, kto z kim i jak. Niektórzy od razu deklarowali, że wolą pracować indywidulanie. Była to dla nas doskonała nauka pracy w grupie. Przygotowania trwały dwa tygodnie. Na przerwach dzieci dyskutowały, rozrysowywały coś na kartkach… umawiały się, kto za co jest odpowiedzialny.

W wybrany przez nas dzień moi uczniowie nie chcieli mieć zajęć w-f (jesteśmy klasą sportową, one uwielbiają się ruszać), nie chcieli iść na obiad. Słyszałam tylko jedno pytanie: KIEDY ZACZNIEMY?

Kiedy zaczęliśmy okazało się, że ja w ogóle nie byłam im potrzebna. Pracowały jak mrówki, realizując ułożone wcześniej w głowach i na kartkach projekty. Każdy wiedział, za co jest odpowiedzialny i wykonywał swoje zadanie. Zajęcia były niesamowite. Okazuje się, że czasami wystarczy dzieciom tylko pokazać kierunek, naprowadzić, dać możliwość działania a one  dadzą sobie świetnie radę.

Z części prac zrobiliśmy wystawę na szkolnym korytarzu. Niektórych prac po prostu nie mogliśmy tam przenieść. Wystawa wszystkim bardzo się podobała i z każdej strony słyszeliśmy słowa uznania. Byliśmy z siebie dumni :-) " - Katarzyna Plewa

Uczniowie klasy 2B ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy

Wystawa prac uczniów zorganizowana w holu szkoły

Regulamin konkursu Design Dla Szkół >>>

Wszystkie projekty dzieci w Galerii !

Jeśli lubisz to co czytasz - sledź Facebook! Design Dla Szkół. Zapraszamy!
Zainspirował Cię artykuł? Dodaj link do tego posta na swoją stronę!

_________________________

Patronat Honorowy nad Design Dla Szkół:

 

www.uap.edu.pl

Komentarze:

loading
Myślę, że wyobraźnia naszych dzieci nie ma ograniczeń. Młodzi artyści byli tak pochłonięci swoimi propozycjami i pomysłami, że dosłownie wszystko mogliby przedstawić za pomocą produktów spożywczych. Świetnie się bawili i uczyli współpracy: dyskutowali, analizowali, planowali, dzielili pracą. Wielkie podziękowania dla Pani Wychowawczyni, za to, że JEJ SIĘ CHCE. Dziękuję.
skomentowany przez    mama    04 marzec 2015, 20:58 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.