Konkurs „Mój wymarzony pokój” // 6A SP Łobżenica

Inne konkursy z tej kategorii
Organizator:
portal Exspace

Partnerzy:
Szkoła Podstawowa w Łobżenicy

Nagrody:
Dyplomy

Wyniki:
22.02.2016

Kontakt:
zakończony
07.02.2016 - 21.02.2016

Realizacja i prezentacja projektu edukacyjnego.

Idea projektowania już na etapie szkoły podstawowej i gimnazjum to jedno z założeń Design dla Szkół. Uczniowie z klasy 6A ze SP w Łobżenicy w grudniu bawili się w projektantów wnętrz. Zaprojektowali i wykonali makiety swoich pokoi. Wszystkie są bardzo ciekawe. Kuratorem projektu jest Marzena Dura.

Wykonane projekty zamieściliśmy w galerii i jesteśmy bardzo ciekawi, który z pokoi podoba Wam się najbardziej ;-) Konkurs „Mój wymarzony pokój” dla wszystkich uczniów jest bardzo ważny - dlatego serdecznie zapraszamy i zachęcamy do głosowania! Głosowanie trwa w dniach 07-21 lutego 2016 r. Każdej pracy możecie Państwo przydzielić punkty [1-5].

O projekcie opowiada jego kuratorka Marzena Dura:

Dnia 3 grudnia 2015r. projekt edukacyjny „Mój wymarzony pokój” został podsumowany. Realizowałam go z grupą 15-tu szóstoklasistów. Uczniowie przedstawili makietę pokoju młodzieżowego oraz prezentację multimedialną, pokazującą kolejne etapy pracy poszczególnych członków grupy.

Moja rola opiekuna polegała na motywacji uczniów, kontroli nad prawidłowością wykonania projektu oraz ocenie pracy szóstoklasistów. W razie potrzeby służyłam radą. Na ocenę pracy projektowej wpływ miały przestrzeganie terminów przez grupę, estetyka wykonania makiety, przydział zadań dla każdego członka grupy, poprawne wymiary mebli w podanej skali.

Po efektach pracy nad tym projektem widać, że uczniowie są pomysłowi, bardzo chętnie wzięli udział w tym projekcie. Szóstoklasiści dowiedzieli się jak wykorzystać wiedzę matematyczną w życiu codziennym. Doskonalili umiejętność współpracy w zespole oraz prezentowania wyników pracy grupy, rozwinęli swoją kreatywność. Nauczyli się wykonywać i przedstawiać swoją pracę za pomocą prezentacji multimedialnej oraz wykorzystywać rzutnik.

Zapraszam Państwa do  oglądania prac naszych uczniów. Wszyscy jesteśmy ciekawi, które z wnętrz spodobają się Państwu najbardziej.

 

Marzena Dura

SP w Łobżenicy

www.splobzenica.edupage.org

Regulamin konkursu Design Dla Szkół >>>

--------------------------------------------

Partner Design Dla Szkół: A-Tech

 

 

Patronat Honorowy

  

www.uap.edu.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego konkursu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.