Konkurs prac "Siedmioletni architekci" Sz.P.NR65, k1B Bydgoszcz

Inne konkursy z tej kategorii
Organizator:
Exspace.pl DESIGN DLA SZKÓŁ

Partnerzy:
NOTI Meble
Astrini Design
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Centrum Architektury
Fundacja Klaster Poznań
czesiociuch.pl
Wydawnictwo Wytwórnia
Concordia Design

Nagrody:
Wszystkie dzieci otrzymały upominki od Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Trzy prace z największą ilością punktów otrzymają nagrody z firmy HOCKO.pl

Dodatkowo zostaną przyznane Wyróżnienia Honorowe przyznawane przez architektów.

Wyniki:
10.01.2014

Kontakt:
info@exspace.pl 728 656 039
zakończony
13.12.2013 - 10.01.2014

Wyniki konkursu

Niezwykle miło jest nam poinformować, że znamy już Laureatów konkursu "Siedmioletni architekci" zrealizowanego w ramach programu DESIGN DLA SZKÓŁ, w klasie 1 B Sz.P.Nr.65 w Bydgoszczy:


1. Miejsce Aleksanda Janka
2. Miejsce Weronika Pacewicz
3. Miejsce Lena Tubaja

Bardzo gratulujemy Laurentom i wszystkim "siedmioletnim architektom", autorom pięknych prac. 3228 głosów zostało oddanych na 20 prac dzieci. Bardzo dziękujemy Państwu za zaangażowanie w głosowanie. To jest niezwykłe uczucie - obcowanie z nieskończoną wyobraźnią dzieci. Za każdym razem, kiedy oglądamy prace uczniów, ze wszystkich szkół, uczestniczących w warsztatach DESIGN DLA SZKÓŁ - zauważamy nowe rzeczy, detale i pomysły.

WYRÓŻNIENIA HONOROWE architektów z Exspace.pl otrzymują:

- Tymon Kowalski

- Emilia Siwek

- Szymon Polak

- Oskar Wawrzyniak

za: zaprojektowanie domów, które czytelnie i jednoznacznie swoją bryłą nawiązują do domu-inspirarcji: BOLKO LOFT - zaprojektowanego przez arch. Przemo Łukasika.


Uczniowie z klasy 1 B ze Sz.P.Nr.65 w Bydgoszczy projektowali dom, dla ulubionej maskotki lub robota ASIMO, inspirując się domem Bolko Loft zaprojektowanym przez arch. Przemo Łukasika z pracowni medusagroup. Bolko Loft to jeden z 9 domów, który znalazł się na najważniejszej powojennej wystawie dot. architektury domów w Polsce - „Na przykład. Nowy dom polski

Trzy prace z największą ilością punktów otrzymają nagrody. Dodatkowo zostaną przyznane Wyróżnienia Honorowe  przyznawane przez architektów. 

Najważniejszym założeniem i wyzwaniem dla siedmioletnich architektów były: otocznie i posadownienie domu na słupach. Bardzo prosimy zwrócić uwagę jak wspaniale dzieci poradziły sobie z tym tematem. Bardzo dziekujemy Panu Przemowi Łukasikowi za przesłanie  materiału dla uczestników zajęć DESIGN DLA SZKÓŁ.

Od 2003 roku, kiedy powstał, Bolko Loft jest jednym z najbardziej znanych domów jednorodzinnych w Polsce. Pomysł Przemo Łukasika, by na dom zaadaptować lampiarnię na terenie nieczynnej kopalni był w tamtym czasie w Polsce rewolucyjny i wprowadził polską architekturę do świata rewitalizacji przestrzeni poprzemysłowych. fotografie: Daniel Chrobak

Uczniowie niezwykle przeżywali fakt, że będą inspirować się domem zaprojektowanym przez prawdziwego architekta. Polecamy relacje z zajęć w dziale "dla EDUKACJI". Zapraszamy Państwa do dyskucji. Będziemy bardzo wdzięczni za Państwa komentarze.

Sponsor nagród: www.hocko.pl

Sponsor pomocy naukowych: www.astrini-design.pl

 

 

Sponsor upominkow dla uczniów: www.mtp.pl

 


_____

 

PATRONAT HONOROWY
www.astrini-design.pl
www.noti.pl 

 

PARTNERZY PROGRAMU EDUKACYJNEGO
www.mtp.pl
www.centrumarchitektury.org
www.wytwornia.com
www.klasterpoznan.org
www.czesiociuch.pl
www.concordiadesign.pl

 Informacja o architekcie i pracowni medusa group:

medusa group została założona w 1997r. przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę. Jesteśmy multidyscyplinarnym biurem projektowym zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Nasze projekty są laureatami wielu nagród krajowych i zagranicznych. Realizujemy projekty jako generalny projektant i współpracujemy z renomowanymi biurami inżynierskimi oraz bierzemy aktywny udział w procesie realizacji inwestycji..

Nasze biuro znajduje się w centrum Bytomia, przy ulicy Józefczaka 35 na terenie własnej nieruchomości: w postaci zaadaptowanego dla celów biurowych dawnego obiektu fabrycznego o powierzchni 1400m2.

Z uwagi na realizacje wielu obiektów poza obszarem Śląska medusa group posiada biura partnerskie w większych miastach tj. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Gdańsku, co pozwala na sprawne realizowanie projektów na terenie całego kraju.

medusa group
ul. józefczaka 35
41_902 bytom
tel. +48 32 720 30 77
email: office@medusagroup.pl


PATRONAT HONOROWY

      

 

PARTNERZY PROGRAMU EDUKACYJNEGO DESIGN DLA SZKÓŁ

                  

1 | 2 | 3 | 4

Komentarze:

loading
Podziękowania dla Pani Wychowawczyni za chęci i zarażanie pomysłami. Mam młodego architekta-amatora w domu!
skomentowany przez    rodzic    13 styczeń 2014, 00:13 obserwuj post
Dzieciaki miały super pomysły, jak widać: rodzice też ładnie walczyli... Gratulacje dla wytrwałych rodzin. Dla mnie najcenniejsze są WYRÓŻNIENIA HONOROWE, bo od Specjalistów i obiektywne. Gratulacje dla całej Czwóreczki Wyróżnionych!!!
skomentowany przez    obiektywny    13 styczeń 2014, 00:05 obserwuj post
Panie :-) z organizacji. Dziękujemy za dobre słowo dla organizatora... inicjatywa może się tak pięknie rozwijać dzięki zaangażowaniu wspaniałych nauczycieli. Wszystkim nam się chce coś z siebie dawać. A jacy wspaniali Rodzice, 3228 głosów - jakby nie liczyć głosowało prawie tysiąc osób. Jesteście Państwo wspaniali. Fajnie jakbyście napisali czasami, co Wasze dzieci mówią o zajęciach, czy słowo design pojawia się w domku czasami...
skomentowany przez    redakcja Exspace    10 styczeń 2014, 21:09 obserwuj post
Kochani! jako organizatorzy konkursu jesteście bezbłędni. Trafiliście w dziesiątkę i chwała Wam za to, że organizujecie takie konkursy. Wyrażę swoje zdanie jako bezstronny obserwator. Wszystkie prace są super bo wykonały je uczniowie I klasy bez pomocy rodziców. Praca Oli jest o tyle wyjątkowa, że w prostej linii zmierza do ewentualnego, faktycznego zrealizowania jej wyobrazni. Być może ta dziewczynka ma w sobie coś, co w przyszłości będzie kontynuowała na studiach. Serdeczne dzięki dla wychowawczyni klasy, dyrekcji szkoły i organizatoara Panowie z organizacji trzymajcie tak dalej, wydajecie pieniądze, ale naprawdę jest to cel scczytny.
skomentowany przez    obojętny    10 styczeń 2014, 18:20 obserwuj post
nagrody będą niespodziankami - dotrą do dzieciaków w przyszłym tygodniu - raczej to bedą miłe niespodzianki :-)
skomentowany przez    redakcja Exspace    10 styczeń 2014, 12:22 obserwuj post
Podziękowania dla wychowawczyni a także organizatorów oraz uczniów---jesteście super tak dalej
skomentowany przez    Babcia Jasia    10 styczeń 2014, 11:48 obserwuj post
Ola gratulujemy ;)Piękne grzybki....
skomentowany przez    babcia Iza i dziadziu Narcyz    10 styczeń 2014, 09:38 obserwuj post
Ola gratulujemy!!!Piękny rysunek :))
skomentowany przez    Karolina i Paweł    10 styczeń 2014, 00:04 obserwuj post
gratulujemy wszystkim dzieciakom! miłej nocy
skomentowany przez    k    10 styczeń 2014, 00:03 obserwuj post
Sanki za pierwsze! Skuter za drugie! Gratulacje Ola!!!
skomentowany przez    Italiano    10 styczeń 2014, 00:02 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.