Konkurs "Jesteśmy Architektami", Baśniowe Przedszkole Lębork

Inne konkursy z tej kategorii
Organizator:
portal eXspace.pl

Partnerzy:
NOTI Meble
Astrini Design
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Centrum Architektury
Fundacja Klaster Poznań
Concordia Design

Nagrody:
- Trzy prace z największą ilością punktów otrzymają nagrody.
- Dodatkowo zostaną przyznane Wyróżnienia Honorowe przyznawane przez architektów.

Wyniki:
20.06.2014

Kontakt:
info@eXspace.pl | 728 656 039
zakończony
02.06.2014 - 19.06.2014

Konkurs „Jesteśmy Architektami” w grupie 5,6 - latków z Niepublicznego Przedszkola Baśniowego w Lęborku. Przedszkolaki tworzyły własne projekty domów zainspirowane budynkami architekta Roberta Koniecznego z KWK PROMES. NAUCZYCIEL: Marta Bomba Kołacz.

2427 głosów zostało oddanych na prace Państwa dzieci. To tysiące osób, które mogą podziwiać wyobraźnie i kreatywność najmłodszych. Padł REKORD! Dziękujemy Państwu za tak duże i aktywne zainteresowanie konkursem i głosowaniem.

Poznanie świata dzieci, ich marzeń i wyobrażeń to dla nas – dorosłych - jakby dopuszczenie do „tajnego świata’. Wyruszyliśmy dzięki przedszkolakom w fantastyczną podróż, gdzie wszystko jest możliwe. Na strychu może być czołg, a nad domem gepard z niedźwiedziem małym. Jest sala dla krokodyla. Są baseny, wielkie armaty, zjeżdżalnie do kanałów. Są zaczarowane łóżka, w domkach mieszkają pies, sowa i kotki, które to są prawdziwymi zwierzętami. Jest dom w kształcie statku,  który ma pod kuchnią klatkę z gorylami z dżungli. Dom ten ma guzik, na który jak się naciśnie to ten dom płynie. Jest też pokoik w którym można tańczyć. Są obrazy, które jak się naciśnie guzik to świecą jak lampka. W garażu jest takie coś do brania paliwa i do mycia samochodu, już nie trzeba będzie jeździć na Orlen.... całość opisów poniżej.


Prace, które wykonali mali architekci są niezwykłe. Dzięki opisom stają wielkimi projektami architektonicznymi. Państwu bardzo dziękujemy za zaangażowanie i za komentarze. To niezwykle ważne dla naszych dzieci, że z takim zainteresowaniem śledzimy ich zajęcia i kibicujemy ich pracom. Z wielką przyjemnością ogłaszamy listę Laureatów konkursu „Jesteśmy architektami” z Niepublicznego Przedszkola Baśniowego w Lęborku


Laureaci głosowania konkursu „jesteśmy architektami”:

1. Miejsce – Marcela. Na prace Marcelki oddano 367 głosów

2. Miejsce – Julia. Na prace Julki oddano 279 głosów

3. Miejsce - Maja. Na prace Mai oddano 236 głosów.

Laureaci Wyróżnień Honorowych architektów z eXspace.pl:

Iwo - za dom w kształcie statku,  która ma guzik, na który jak się naciśnie to ten dom płynie. I goryle z dżungli w klatce pod kuchnia.

Oliwer W. – za uwzględnienie w projekcie elementów domu - inspiracji

Oliwia – za Dom do góry nogami

Wszystkie pozostałe prace otrzymują Wyróżnienia architektów z eXspace.pl.

Gratulujemy naszym młodszym kolegom architektom. Dziękujemy Baśniowe Przedszkole! I dziękujemy Państwu!
Nagrody i Dyplomy wręczone będą na początku roku szkolnego 2014/2015.

Wszyscy wiemy, że dzieci kreatywności uczyć nie trzeba. Trzeba uważać, żeby jej u nich nie stłumić. I to jest jednym z głównych założeń Design Dla Szkół. Pozwalanie na to, by ta kreatywność rozwijała się wraz z rozwojem dzieci. Sama jestem architektem z ponad 27-letnim doświadczeniem. Ale pierwszy projekt, który pamiętam – to jest projekt wykonany w ogólniaku. Wcześniej nie pamiętam nic. Zadaję dzisiaj to pytanie wielu moim kolegom projektantom. I prawie wszyscy mają podobnie. Nikt nie pamięta swoich projektów z podstawówki, nie mówiąc już o przedszkolu. Jesteśmy niezwykle wdzięczni nauczycielom, którzy zgłosili się do programu. Projekty domów, które powstały w Baśniowym Przedszkolu na pewno nie byłyby takie wyjątkowe – gdyby nie wielkie zaangażowanie kadry nauczycielskiej i Pani Marty Kołacz, dyrektor Baśniowego Przedszkola z Lęborka. Dziękujemy.


Opisy domów:

1. Natalka: W moim domu jest daszek brązowy i niebieskie chmurki. Jest w pokoiku stolik dla mamy i taty i dla dzieci też. W moim pokoiku jest ślizgawka, a obok stoi mama. Tutaj są różne okienka, jedno jest moje, a drugie mojej siostry Ani.

2 Franek S.: Mój domek nazywa się domek z buzią. Tu jest człowiek w kominie, a tam jest człowiek na kole. Jest tygrys w klatce i jest jeszcze pies. Jest człowiek w wodzie, jest rzeka z rekinem. Ten dom ma buzię i oczy.

3 Andrzej: To jest wojskowy dom. Jest trójkątny. Na strychu jest czołg i komin. Jest basen a wokoło są drzewa. Jest garaż z samochodem, a nad domem gepard z niedźwiedziem małym.

4 Kuba: Ten dom jest porośnięty roślinami, żeby ładnie wyglądał. Jest też garaż zielony. W innym pokoju jest sala dla krokodyla. Jest tam woda i piach. Jest sypialnia z łóżkami dla dzieci i dorosłych. Jest salon i są wielkie szyby. Jest drabinka na strych, gdzie jest zejście na dół.

5 Iness: W domu jest balkon. Na dachu jest cyfra domu. Jest zjeżdżalnia do basenu, a w basenie jest piłka. Jest koło domu tęcza i motyl. Jak pójdziemy schodami to znajdziemy się na balkonie. A tutaj jest klamka z serduszka. Jest pomieszczenie malarskie, żeby obrazy malować. Na dole jest trąbka, którą się naciska, ona piszczy i otwierają się drzwi.

6 Oliwier K.: Tutaj są zjeżdżalnie na podwórko. Jest winda którą wjeżdża się samochodem do garażu. Tutaj jest pokój nr 1, to jest pokój dzieci. Jest drabina do pokoju gier. Jest duża zjeżdżalnia, żeby móc się dużo bawić.

7 Hania R.: Mój dom jest jak koło. Jest ulica, która prowadzi do garażu. Jest też pokój malarski ze sztalugą i szafką z farbami, pędzlami i pastelami. Jest łazienka i tam są też schody, aby szybciej przejść.

8 Franek B.: Jest basen, wielka armata, jest zjeżdżalnia do kanałów, jest piwnica w której jest sala dyskotekowa, jest łazienka do góry nogami, a tam jest parking podziemny.

9 Oliwier W.: Ten dom wisi w powietrzu. To jest dom z basenem. Jest zjeżdżalnia, a jak zjeżdżasz to leci woda i cię opryskuje. A górne piętro to jest strych, a pod strychem jest garaż.

10 Marcela: W domku jest pokoik w którym można tańczyć. Jest też garaż i miejsce dla kotka. Na strychy jest pokoik rodziców.

11 Oskar: Ten dom jest na wzgórzu. Jest w nim dla chomików domek. Na domu są narysowane różne kształty. Pod ziemią jest garaż, tak głęboko. Na domu są narysowane różne kształty. Drzwi są w kształcie trójkąta. I jest pokój zabawy.

12 Dominik: Dom jest w kształcie wygiętego kwadratu, dach ma jak fala. Jest siłownia, gdzie jest worek do walczenia, ten worek się rusza i jego trzeba tak uderzać, aby przestał się ruszać. Jest sala taneczna z kulą, która się błyszczy. Jest winda do salonu. Salon ma drzwi które się otwierają przesuwając się automatycznie do góry. Garaż otwiera się automatycznie bo są płytki naciskowe, garaż jest pod ziemią.

13 Julia: Mój dom jest okrągły i ma trawę na dachu i tam jest ogród z kwiatami. Jest pokój z fotelami i kanapami, a w jednym pokoju jest toaleta. Jest pokój gdzie się maluje to pokój ze sztalugą. Jest też łózko zaczarowane bo jest okręcane.

14 Ola S.: Mój dom jest w kształcie koła. Na dole są szafki na zabawki, mocowania na bumerangi, a tu jest szafka na ciuchy. Jest namiot dla kota, jest pokój z farbami. Jest sala muzyczna, sala dla psa z zabawkami i szafka na małe rzeczy. U góry jest basen. Na strychu są takie drzwi, ze jak się naciska na guzik to od razu zjeżdżasz na dół, tam gdzie jest wjazd na auto.

15 Oliwia: Mój dom jest do góry nogami. Jest jeden pokój gdzie jest szafa i kolorowy dach. Jest też garaż i wyjazd.

16 Hania M.: Domek jest piętrowy. Jest garaż. Na dole jest szatnia dla mnie, dla taty, dla mamy i dla Antka. Na kolejnym piętrze jest mamy pokój i taty też. Jest toaleta, a tutaj jest mój pokój. Wanna jest w moim pokoju bo nie zmieściła się w łazience. Największy pokój to jest strych, w którym mieszka kot i jest pralka.

17 Nadia: Domek z gumy balonowej. Jest brama, która się podnosi. Z tej strony zjeżdża samochód i jak się wyjeżdża to zasłania się firanka, aby zwierzęta nie wyszły. Z tej strony jest guma balonowa. Obok jest klatka, przechodzi się pod firanką i jesteś u góry. Jest pokój dla dziewczynki i jest lampa w kształcie kokardy, i jest łóżko i krzesło. Jest łazienka z wanną, zlewem i jest papier toaletowy też.

18 Maja: Domek jest na kołach dla ludzi i zwierząt. Taki mały pokoik jest jak ogon, a w nim są zabawki. Ten pokój jest w paski. Jeden pokój wygląda jak buzia i i jest mój, tutaj są okna jak jak oczy klamka jak nos i szafka jak usta. W innym pokoju jest łóżko w kształcie gąsienicy. Jest łazienka z wanną. Na górze jest sowa i kotek, to są prawdziwe zwierzęta. Jest małe okno na dachu w kształcie kwiatów. Na podwórku jest zjeżdżalnia i drabinka do skakania.

19 Miłosz: Dom jest duży i to bardzo. Jest bardzo dziwny bo np. Nie ma wejścia normalnego, tylko trzeba wjechać autem. Wejście jest przez garaż i wtedy jest mój pokój. Jest winda do mojego pokoju i mam tam małą plazmę, szafę. Pod schodami jest pokój komputerowy, do pracy i do grania. Jak wyjdzie się z tego pokoju w bok to jest pokój moich rodziców. Jest tam obraz, jak się naciśnie guzik to obraz się świeci jak lampka. Jak się chce otworzyć szafę to trzeba włączyć światło i wziąć kluczyk z tajnego miejsca. Jak się zjedzie do garażu to jest pokój dla psa. W garażu jest takie coś do brania paliwa i do mycia samochodu, już nie trzeba będzie jeździć na Orlen.

20 Iwo: To jest dom w kształcie statku. W tym domu jest garaż. Auto może zamienić się w łódkę, bo ten dom jest na wodzie w dżungli. Na strychu jest pokój psa i rodziców. Na strychu są tez zabawki. Jest kuchnia, która ma pod spodem klatkę z gorylami z dżungli. Za schodami jest specjalna klapa. Obok kuchni jest mój pokój. Dom ma guzik, na który jak się naciśnie to ten dom płynie.

21 Ola Z.: Mój dom jest w półokrągły. Ma dwa kolory niebieski i różowy. U góry jest łazienka i mój pokój. Na dole jest kot. Drzwi są takie ze szkła. Z łazienki można zjechać do basenu. Jest pomarańczowy garaż dla samochodu.

22 Olga: Domek jest w kształcie jabłka, bo komin wygląda jak ogonek. Na dole jest mój pokój, z łóżkiem piętrowym i z szafką okrągłą z lampka jak kula. Obok jest mój pokój do malowania. Tata wjeżdża do garażu z ulicy, a garaż jest nad pokojem do malowania. Tam jest też łazienka. Obok jest pokój zabaw, jest basen z piłkami z zjeżdżalnią. Na samej górze jest mój pokój do eksperymentów. Na podwórko wyjeżdża zjeżdżalnia do basenu.

23 Bartek: Dom jest okrągły. Każdy pokój ma inny kolor. Na dole jest salon, w nim jest kominek, telewizor, w kominku drzewo się pali. Jest sypialnia, są 2 łózka. Są chody na gorę, jest garaż i wjazd. U góry jest pokój dziecinny, jest łóżko dla maluszków. Jest łazienka pralka ubikacja. Ostania jest siłownia, są tam sztangi.
________________

 RELACJA. Dzieci od samego początku zajęć były bardzo podekscytowane i bardzo aktywne. Gdy przyglądały się projektom np. domu po drodze, bardzo spodobało im się duże przeszklenie i możliwość obserwowania tego co dzieje się na zewnątrz budynku. Największe wrażenie zrobił na przedszkolakach projekt domu ukrytego. Dzieci stwierdziły: też chciałbym mieć taki dom.., jak ja był miała taki dom to bym posadziła na dachu kwiatki..., jak się stoi na dachu to można zrobić piknik...., jak jesteś na trawie to nawet nie widać ze jest to dom..., a ja chciałbym się tam bawić w chowanego...


INSPIRACJE: Dom ukryty, Dom po drodze, Dom autorodzinny, projekt arch. Robert Konieczny KWK PROMES

Po zakończeniu prezentacji, podałam przykłady kilku pomysłów jak można zaprojektować dom oraz odpowiedziałam na pytania związane z tematem. Zaprosiłam dzieci do stolików i poprosiłam, aby każdy z nich zaprojektował swój własny dom, w którym chciałby mieszkać. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i z wielką ochotą rozpoczęły pracę.

Nauczyciel: Marta Bomba Kołacz

Niepubliczne Przedszkole „Baśniowe Przedszkole” Lębork

Regulamin konkursu Design Dla Szkół >>>

_______________________________________

Każdy moment jest dobry żeby zacząć przygodę z  d e s i g n e m !
Więcej informacji: http://exspace.pl/articles/show/804
Organizator: Portal eXspace.pl
Patronat Honorowy: NOTI Meble, Astrini Design
Partnerzy:  Centrum Architektury, Concordia Design, Międzynarodowe Tragi Poznańskie, Wydawnictwo Wytwórnia, Fundacja Klaster Poznań

Zapraszamy do kontaktu szkoły i nauczycieli.
arch. Urszula Kałużna | 728 656 039 | info@exspace.pl | www. exspace.pl

1 | 2 | 3 | 4

Komentarze:

loading
od początku przyglądam się głosowaniu, GRATULUJĘ! wszystkim. To prawda co piszecie - ja również nie pamiętam swoich projektów wcześniej niż z drugiej albo nawet trzeciej klasy ogólniaka. A to za sprawaą przypadku - dom, który zaprojektowałam był inny niż prace, które zrobili moi koledzy i koleżanki. Do dzisiaj pamiętam - wyglądał jak statek UFO ;-)
skomentowany przez    aśka - architektka    20 czerwiec 2014, 12:54 obserwuj post
Głosuje na obrazek numer 10 :)
skomentowany przez    ewelina    19 czerwiec 2014, 21:45 obserwuj post
Glosujemy na Ole Z.numer 21
skomentowany przez    Fani Oli Z.    19 czerwiec 2014, 16:09 obserwuj post
glosuje na Ole Z. numer 21
skomentowany przez    EWA    17 czerwiec 2014, 21:30 obserwuj post
GŁOSUJEMY NA MIŁOSZKA!!!!!!!!!!! NUMER 19 !!!!!!!!!
skomentowany przez    Laura    17 czerwiec 2014, 10:44 obserwuj post
GLOSUJEMY NA OLE Z. NUMER 21
skomentowany przez    Fani OLI Z.    16 czerwiec 2014, 22:57 obserwuj post
Głosuję na Maję nr 18 ;)
skomentowany przez    Iwona    16 czerwiec 2014, 17:46 obserwuj post
Olga 22
skomentowany przez    Lenka    16 czerwiec 2014, 08:28 obserwuj post
Głosuje na Ole Z. nr 21
skomentowany przez    Patrycja    14 czerwiec 2014, 19:33 obserwuj post
Glosujemy na Ole Z.:)
skomentowany przez    Fani Oli Z.    13 czerwiec 2014, 11:06 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.