"Mali Architekci", klasa 2B, Sopocka Autonomiczna Sz. Podstawowa

Inne konkursy z tej kategorii
Organizator:
portal eXspace.pl

Partnerzy:
NOTI Meble
Astrini Design
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Centrum Architektury
Fundacja Klaster Poznań
Concordia Design

Nagrody:
- Trzy prace z największą ilością punktów.

- Wyróżnienia Honorowe przyznawane przez architektów.

Wyniki:
08.09.2014

Kontakt:
info@exspace.pl 728 656 039
zakończony
24.06.2014 - 07.09.2014

Konkurs „Mali Architektci” [semestr1 2013/2014]
Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa, Nauczyciel: Anna Knieć

klasa 2B


Wszystkie projekty są niezwykle ciekawe i intrygujące. Dom w kształcie samochodu Natalii Leżuchowskiej czy dom Oskara Frankowskiego z nieskończoną ilością schodów - super miejsce do zachowania formy fizycznej Oskar:-) Dom pod ziemią. Dom w Kosmosie. Dom świnka... Ciekawi nas projekt Jakuba Kaźmierczaka - zainspirowany Leonardo da Vincim. Chcielibyśmy się dowiedzieć tutaj czegoś więcej Kuba. Dyplomy wyróżnień w Konkursie „Mali Architektci” powędrują do każdego z Was. Nie chcelibyście być dzisiaj w naszej skórze. Jak tu wybrać 3 projekty z 13 ciekawych. Pomógł nam Mies van der Rohe i jego zasada "Less is more" czyli "Mniej znaczy więcej".

Laureaci wyróżnień honorowych architektów z portalu eXspace.pl

- Kalina Kalwasińska: „ Za bardzo ciekawą, spójną – czyli wszystko tu do siebie pasuje - i niebanalną formę domu. I jeszcze za jedną rzecz Kalina – użyłaś tylko dwóch kolorów z małym dodatkiem czerwieni i zostawiłaś biel kartki. Światowej sławy projektant, ikona architektury, Mies van der Rohe powiedział kiedyś: „mniej znaczy więcej”/”less is more” – to jedna z najmądrzejszych myśli, jaka została wypowiedziana przez projektanta. Ta myśl pasuje do Twojego projektu: minimum kolorystyki i konsekwentna forma domu. Bez dodatków. Bez upiększeń.”

- Iwo Renski: „Za minimum formy, a maximum treści. Kłania się nisko Mies van der Rohe ze swoją piękną maksymą: „mniej znaczy więcej”/”less is more.” Do tego zdecydowane kształty i kolory. Narysowałeś tylko trzy rzeczy - a wszystko jest jasne, piękne i czytelne. Każdy chciałby zamieszkać w Twoim domu „Miedzy drzewami”."

- Wyróżnienie specjalne dla małego architekta Pawła Karaszewskiego za niezwykłą zdolność rysowania w perspektywie. „Każdy element w Twoim projekcie Paweł  - jest narysowany w trójwymiarze. Nie ma tutaj elementów płaskich, wszystko jest narysowane jak w realnym świecie. Jest przód, jest tył, jest środek obiektu. Widać bok. Coś jest bliżej, coś jest dalej. Jest to jedyny projekt z ponad 300, które otrzymaliśmy z grupy wiekowo podobnej, który uwzględnia przestrzenność elementów i prawidłowo je pokazuje. Bardzo ciekawe jest równiez to, że punk zbiegu jest spójny prawie dla wszystkich form. Brawo!”

Laureaci Konkursu "Mali architekci" wyłonieni w głosowaniu:

1. Miejsce - Ola Wasiewicz
2. Miejsce - Karolina Pelc
3. Miejsce - Katja Zimny

Na prace małych architektów oddano 546 głosów. Dziękujemy Państwu za tak duże zaangażowanie. A dzieciom bardzo gratulujemy pięknych projektów. Dyplomy idą dzisiaj do Was wspaniali projektanci - mailem, a nagrody wysyłamy pocztą.

Relacja z zajęć: Klasie 2b bardzo spodobały się przygotowane prezentacje. Wiadomość, że mają  inspirować się domami arch. Roberta Koniecznego - jednego z najbardziej znanych dzisiaj na świecie polskiego architekta, wywołała nie lada poruszenie. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni słuchając opowieści jak powstał  „Dom po drodze” oraz "Dom ukryty”. Zauważyłam, że niektórzy uczniowie słuchając Pana Roberta już próbowali szkicować swoje projekty. Super!!!

Następnie obejrzeliśmy film o robocie Asimo i poznaliśmy futurystyczne grafiki Igora Morskiego. Oglądając prace Pana Igora słychać było co chwilę wow, ale super, o ja..!!!! Grafiki domów futurystycznych wywołały wypieki na buziach moich uczniów:)

Po prezentacjach nastąpił ciężki moment wyboru uczniów czy rysować inspirując się pracami architekta czy grafika? Hmm jednak większość prac została wykonana w temacie domów futurystycznych. Powstały niesamowite prace m.in dom pod wodą, dom w kosmosie, dom z garażem na dachu.


Regulamin konkursu Design Dla Szkół >>>

INSPIRACJE:


Igor Morski

Igor Morski to jeden z bardziej zasłużonych i docenianych grafików z Polski. Grafik, scenograf, ukończył z wyróżnieniem PWSSP (dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu w 1985. Od ponad 20 lat zajmuje się grafiką komputerową oraz współpracuje z rodzimymi oraz zagranicznymi magazynami opiniotwórczymi i specjalistycznymi. Morski był i jest cały czas nagradzany w kraju i za granicą, min: DIGIT, wielokrotnie VIDICAL, IDEA, wielokrotnie CHIMERA, w tym złota i srebrna. W 2008 i 2010 otrzymał najbardziej prestiżowe nagrody w branży. via [www.igor.morski.pl]Robert Konieczny

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Szef biura KWK Promes powstałego w 1999 roku. Konieczny jest jednym z najczęściej publikowanych polskich architektów za granicą. Jego realizacje znalazły się w najważniejszych publikacjach. W książce „European Architecture since 1890” światowej sławy krytyka - Hansa Ibelingsa, KWK Promes została wymieniona jako jedyna współczesna pracownia z Polski, która wniosła wkład w rozwój architektury europejskiej. via [www. kwkpromes.pl]

________________________________________

Każdy moment jest dobry żeby zacząć przygodę z  d e s i g n e m!
Zapraszamy do kontaktu szkoły i nauczycieli: info@exspace.pl | www. eXspace.pl

Organizator: Portal eXspace.pl
Patronat Honorowy: Astrini DesignNOTI Meble
Patronat: Międzynarodowe Tragi Poznańskie, Fundacja Klaster Poznań, Centrum Architektury, Concordia Design.

 

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego konkursu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.