"Projektujemy modę" 1B, Sz.P. Nr 65 w Bydgoszczy

Inne konkursy z tej kategorii
Organizator:
portal eXspace.pl

Partnerzy:
Partnerzy:
strategiczni [semestr]
Hultaj Polski
www.hultajpolski.pl
Confashion
www.confashion.com.pl

Patronat Honorowy: Astrini Design, NOTI Meble
Patronat: Międzynarodowe Tragi Poznańskie, Wydawnictwo Wytwórnia, Fundacja Klaster Poznań, Centrum Architektury, Concordia Design.

Nagrody:
- 3 projekty, które uzyskały największą ilość punktów w głosowaniu
- dodatkowo Kapituła Konkursu "Jesteśmy Projektantami Mody" przyzna Wyróżnienia Honorowe
- udział w sesji fotograficznej dla Hultaj Polski dla trzech projektantów wybranych ze wszystkich szkół

Wyniki:
15.09.2014

Kontakt:
info@exspace.pl | tel. 728 656 039
zakończony
18.08.2014 - 14.09.2014

W [semestr 2, rok szkolny 2013/2014] uczniowie z klasy 1B ze Szkoły Podstawowej Nr 65 w Bydgoszczy bawili sie w projektantów mody tworząc rodzinkę HULTAJÓW !!!

Z przyjemnością przedstawiamy Laureatów Konkursu "jesteśmy projektantami mody"

Laureaci głosowania:

1. Miejsce - Ola J.
2. Miejsce - Jakub
3. Miejsce - Rafał

Bardzo trudno było nam podjąć decyzje, które projekty otrzymają wyróżnienia honorowe architektów z portalu eXspace.pl. Spośród wszystkich interesujących i pięknych prac wybraliśmy:

- Julia F.
- Anastazja K.
- Kacper T.
- Szymon D.
- Pola
- Lenka
- Zuzia
- Emilka
- Igor
- Julia L.


Wyróżnienie specjalne za konsekwencje i jeden pomysł, który przyświeca całej kolekcji:

- Weronika: paski
- Tadeusz: za spójność kolorystyczną kolekcji
- Tymon: za niezwykłe fryzury, za dodatkowe akcesoria, jednoznacznie kojażące się z projektami strojów i za przepiękny staniczek z serc ;-)
- Szymon P. - za geometryczne wzory i ciekawą kolorystykę oraz za spodenki ze sznurkami z boku ;-)

Projekty Wasze są niezwykłe, dlatego wszystkie pozostałe prace otrzymają dyplomy - wyróżnienia. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, że dzieci w tym wieku tak pięknie projektują modę. Oby Wam to zostało już na zawsze. Te fryzury, te szalone pozy. Te wisiory na szyjach (Kacper T.), bluzki w kratkę (Igor i Norbert). Moglibyśmy tak wymieniać w nieskończoność... uwielbiamy Wasze projekty wszystkie.

Dziękujemy Pani Katarzynie Plewa za wspaniałe poprowadzenie zajęć. Na prace małych projektantów głosowało 958 osób. Dziękujemy Państwu za tak duże zaangażowanie. A dzieciom bardzo gratulujemy pięknych projektów. Dyplomy z nagrodami wyślemy pocztą w przyszłym tygodniu. Nagrody dla Was mamy zamówione ;-) czekamy tylko tylko żeby do nas dojechały.

Zostaliśmy projektantami!

Do zadania przygotowywaliśmy się już od dawna. Rozmawialiśmy na temat tego, co będzie trzeba zrobić, ale nie wdawaliśmy się w szczegóły. Dziewczynki cieszyły się na samą myśl, że będą wymyślały nowe ubrania, chłopcy podchodzili do tego dość sceptycznie… Wszystko zmieniło się po obejrzeniu filmów, kiedy dzieci usłyszały, że będą miały szanse zostać prawdziwymi modelami. To spowodowało u niektórych zmianę nastawienia :-)


Zaczęliśmy się zastanawiać nad tematem kolekcji, nad częścią wspólną. Dla ułatwienia pracy obejrzeliśmy prezentację nr 2. Bardzo podobały nam się stroje inspirowane naturą. Dziewczynki wzdychały na widok przepięknych sukni. Chłopcy byli z kolei za kolekcją w stylu punk.

Dzieciaki dostały jeden dzień na przemyślenie swojego pomysłu. Kiedy miały możliwość wyboru formy wykonania rysunku – rodzina, czy trzy osobne projekty zdecydowana większość chciała rysować na osobnych kartkach. Nawet panowie – co mnie zaskoczyło. Jak stwierdził Tymon: będzie lepiej widać, co narysowaliśmy. Oglądając ich prace można poniekąd poznać moje szkolne dzieci. Jedne projekty są dokładne, staranne i dopracowane w każdym szczególe. Inne  rysowane szybko, tak jakby autor bał się, że pomysł mu ucieknie i nie zdąży zrobić tego, co sobie założył. Na wykonanie tej części pracy mieliśmy dwa dni. Teraz czekamy na Państwa opinie i oceny!

Katarzyna Plewa - nauczycielka prowadząca zajęcia.

_________________
NOWOŚĆ!! EXTRA NAGRODA DLA UCZNIÓW - UDZIAŁ W SESJI REKLAMOWEJ!!! Wśród Laureatów konkursu "Jesteśmy Projektantami Mody" [semestr2 | 2013/2014] ze wszystkich szkół - zostaną wybrane trzy projekty, których autorzy/autorki wezmą udział sesji reklamowej dla firmy Hultaj Polski!


Regulamin konkursu Design Dla Szkół >>>

Partnerzy strategiczni Design Dla Szkół [semestr2 /2013/2014]


         

 

      www.hultajpolski.pl                      www.confashion.com.pl


________________________________________

Organizator: Portal eXspace.pl
Patronat Honorowy: Astrini DesignNOTI Meble
Patronat: Międzynarodowe Tragi Poznańskie, Fundacja Klaster Poznań, Centrum Architektury, Concordia Design, Hultaj Polski, Confashion.

Każdy moment jest dobry żeby zacząć przygodę z  d e s i g n e m!
Zapraszamy do kontaktu szkoły i nauczycieli: info@exspace.pl | www. eXspace.pl

Komentarze:

loading
Prace konkursowe spowodowały, że naszedł mnie smutek, że lato juz się skończyło :) Gdyby ciągle trwało, przemyślałabym realizację niektórych projektów w Hultaju Polskim :) Wspaniała letnia kolekcja - spójna, kolorowa. Ogromnie podobały mi się wspólne dla kobiet i mężczyzn elementy ubioru - fasony albo desenie. Na niektórych były to też kolory. WYjątkowe prace i jestem dumna,że powstały jako prace "hultajskie". Pozdrawiam Was i trzymam kciuki!!! Anka Jankowska - Hultaj Polski
skomentowany przez    Anka Jankowska    10 wrzesień 2014, 10:14 obserwuj post
wprawdzie jestem architektem, a nie projektantem mody ;-) - ale zabiorę głos. Projekty modowe powiększone do skali naturalnej pokazują, że umysły dzieci mają nieograniczone możliwości. Jak powiększyliśmy projekty i dołożyliśmy je do zdjęć młodych projektantów - tutaj wielki dzięki Pani Kasiu za zdjęcia stojących dzieci - to wyraźnie widać, że każdy narysowany strój mogłyby na siebie nałożyć. Jejku - to są siedmiolatki - a wykonały robotę dorosłych ludzi, którzy uczą się latami. To jest dla mnie najbardziej niezwykłe. Codziennie oglądam te rysunki i dzieciaki ;-) za każdym razem z tą samą przyjemnością.
skomentowany przez    Urszula Kałuzna    08 wrzesień 2014, 06:16 obserwuj post
Zajęciami Design Dla Szkół przybliżamy dzieciom różne pojęcia ze świata, który nas otacza. Skupiamy się na projektowaniu/wymyślaniu/kreowaniu/tłumaczeniu - ponieważ prawie wszystko co nas otacza i czym się otaczamy - jest zaprojektowane. W przyszłości, mamy nadzieję, łatwiej będzie im zrozumieć i tolerować różne rzeczy i zjawiska. To te dzieci mają szansę zmienić w przyszłości "na ładniejsze" - nasze otoczenie. I tu nie chodzi o wielkie rzeczy, ani wielkie zawody. Sama świadomość, że mogą zaprojektować dom, lub modę - już otwiera umysł na "nowe".
skomentowany przez    Urszula Kałuzna    08 wrzesień 2014, 05:58 obserwuj post
Cieszę się, że dzieciaki mają okazję świetnie się bawić, rozwijać i uczyć, oby tak dalej. Dzięki temu poznają ciekawe zawody, może marzenia o przyszłych profesjach też będą miały ciekawsze i mniej szablonowe niż za naszych czasów!
skomentowany przez    mama młodego artysty    08 wrzesień 2014, 01:01 obserwuj post
to wspaniałe ,że wychowawczyni naszych pociech tak rozwija ich kreatywność podziękowania
skomentowany przez    mama    07 wrzesień 2014, 08:41 obserwuj post
brawo dla wychowawczyni ,prace dzieci super,chętnie poznałbym ocenę prac osób związanych z tą branżą
skomentowany przez    obserwator    06 wrzesień 2014, 10:28 obserwuj post
nie to, żebym była szowinistką, ale tak bardzo podoba mi się to, że dzieci - a szczególnie siedmioletni chłopcy projektują modę. Przełamujecie stereotypy - dzieciaki zawsze będą już pamiętać te zajęcia. Projekty cudowne. Gratuluje Pani Katarzynie świetnie poprowadzonych zajęć.
skomentowany przez    anka    19 sierpień 2014, 21:03 obserwuj post
wspaniałe projekty, i przepiękne zdjęcia dzieci
skomentowany przez    anka    18 sierpień 2014, 19:45 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.