"Projektujemy modę" 1B, Sz.P. Nr 8 w Tarnowie

Inne konkursy z tej kategorii
Organizator:
portal eXspace.pl

Partnerzy:
Partnerzy:
strategiczni [semestr]
Hultaj Polski
www.hultajpolski.pl
Confashion
www.confashion.com.pl

Patronat Honorowy: Astrini Design, NOTI Meble
Patronat: Międzynarodowe Tragi Poznańskie, Wydawnictwo Wytwórnia, Fundacja Klaster Poznań, Centrum Architektury, Concordia Design.

Nagrody:
- 3 projekty, które uzyskały największą ilość punktów w głosowaniu
- dodatkowo Kapituła Konkursu "Jesteśmy Projektantami Mody" przyzna Wyróżnienia Honorowe
- udział w sesji fotograficznej dla Hultaj Polski dla trzech projektantów wybranych ze wszystkich szkół

Wyniki:
17.09.2014

Kontakt:
info@exspace.pl | tel. 728 656 039
zakończony
19.08.2014 - 16.09.2014

W [semestr 2, rok szkolny 2013/2014] uczniowie z klasy 1B ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Tarnowie bawili sie w projektantów mody. Dzieci zaprojektowały wspaniałe stroje. Dzieci zaprojektowały wspaniałe stroje dla rodzinki HULTAJÓW !!!

Z przyjemnością przedstawiamy Laureatów Konkursu "jesteśmy projektantami mody":

Laureaci głosowania:

1. Miejsce - Kuba Plebanek
2. Miejsce - Kuba Solarz
3. Miejsce - Ola Podobińska

Bardzo trudno było nam podjąć decyzje, które projekty otrzymają wyróżnienia honorowe architektów z portalu eXspace.pl. Spośród wszystkich interesujących i pięknych prac wybraliśmy:

- Emilka Grabowska
- Kamil Radźko
- Iga Łabędź

Wyróżnienia specjalne otrzymują:

- Kuba Marzec za spójną formę: koszulki to makaron, spodnie to "trawa", włosy to przyprawy, buty to pestki. I za przepiękne naszyjniki.

- Lenka Schmidt za projekt "w żółci" - jednorodny kolorystycznie i za piękną żółtą kompozycje na głowie

- Ola Podobińska za monochromatyczne projekty, tzn. wykorzystanie w projektach elementów w tej samej tonacji kolorystycznej.

Wszystkie projekty są piekne, dlatego pozostałe prace otrzymają dyplomy - wyróżnienia. Bardzo gratulujemy!

Dziękujemy Pani Justynie Trawińskiej za twórcze poprowadzenie zajęć. Na 13 prac małych projektantów głosowało 389 osób. Dziękujemy Państwu za tak duże zaangażowanie. Dyplomy z nagrodami wyślemy pocztą w przyszłym tygodniu. Nagrody dla Was mamy zamówione ;-) czekamy tylko żeby do nas dojechały.

Na początku nie wszystkie dzieciaki odpowiedziały entuzjazmem na zadanie - zostańmy projektantami mody. Chłopcy odrobinę sceptyczni, dziewczyny z zainteresowaniem, ale trochę ze strachem, niepewnością. Dla dodania im odwagi, zdecydowaliśmy się na pracę przy jednym stole. Po wysypaniu wszystkich materiałów - kolorowych kwiatów, traw, nasion, makaronu - wyobraźnia zachęciła grupę do działania.

Dziewczynki stworzyły stroje o ciepłej kolorystyce. Ich kolekcja to inspiracja czystą naturą. Delikatne płatki kwiatów przemieniły się w zwiewne kreacje w żółci, czerwieni, różu. Natomiast projekty chłopców są bardziej stonowane, ale zaskakują formą.

Zajęcia prowadziła: Justyna Trawińska

 ________________
NOWOŚĆ!! EXTRA NAGRODA DLA UCZNIÓW - UDZIAŁ W SESJI REKLAMOWEJ!!! Wśród Laureatów konkursu "Jesteśmy Projektantami Mody" [semestr2 | 2013/2014] ze wszystkich szkół - zostaną wybrane trzy projekty, których autorzy/autorki wezmą udział sesji reklamowej dla firmy Hultaj Polski!

 

Regulamin konkursu Design Dla Szkół >>>

Partnerzy strategiczni Design Dla Szkół [semestr2 /2013/2014]


         

      www.hultajpolski.pl                      www.confashion.com.pl


________________________________________

Organizator: Portal eXspace.pl
Patronat Honorowy: Astrini DesignNOTI Meble
Patronat: Międzynarodowe Tragi Poznańskie, Fundacja Klaster Poznań, Centrum Architektury, Concordia Design, Hultaj Polski, Confashion.

 

 

Każdy moment jest dobry żeby zacząć przygodę z  d e s i g n e m!
Zapraszamy do kontaktu szkoły i nauczycieli: info@exspace.pl | www. eXspace.pl

 

Komentarze:

loading
Bardzo dziękuję Pani Justyno. Przepiękne skojarzenia. A zdanie: *zrobiony sposobem designu (wyjaśnienie Kornelki: tzn. wymyślony a nie odgapiony) - jest dla mnie "ZŁOTĄ MYSLĄ", którą będę często powtarzać i przekazywać dalej ;-) też serdecznie pozdrawiam.
skomentowany przez    Urszula    07 październik 2014, 20:39 obserwuj post
Tak jak Pani prosiła spytałam moich projektantów z klasy 2b co wg nich znaczy, że rysunek/praca/obraz/zdjęcie są monochromatyczne. Ich pierwsza reakcja to zdziwione miny i stwierdzenie, że takiego słowa nie znają. W końcu zaczęli kombinować. Padły następujące odpowiedzi: *ładny, *piękny, *dziwny, *modny, *stylowy, *z brylantami, *ozdobny, *zrobiony sposobem designu (wyjaśnienie Kornelki: tzn. wymyślony a nie odgapiony) Kiedy powiedziałam im, że związane jest to z kolorami w projektach to zdecydowanie powiedzieli, że słowo 'monochromatyczny' oznacza, że coś jest kolorowe i tęczowe (być może wynika to z tego, że dzieci w większości używają wielu kolorów i takie barwne prace o wiele bardziej się im podobają). PS padło również stwierdzenie że monochromatyczny = człowiek zafascynowany sztuką :) Przesyłam pozdrowienia od dzieciaków z 2B :)
skomentowany przez    Justyna    07 październik 2014, 16:58 obserwuj post
Pani Justyno, można zadać dzieciom pytanie co to znaczy, że rysunek/praca/obraz/zdjęcie są monochromatyczne? I proszę wpisać tu kilka odpowiedzi. jestem ciekawa z czym im się ta nazwa, to słowo kojarzy. Rysunki/prace/obrazy/zdjęcia wykonane w jednej tonacji kolorystycznej to może być bardzo fajne ćwiczenie. Szczególnie w przypadku dzieci, które mają tendencje do umieszczania w swoich pracach "wszystkich kolorów świata" ;-)
skomentowany przez    Urszula    17 wrzesień 2014, 10:10 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.