<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

wszystkie z działu >> Konkursy
07 lutego 2016
Konkursy

Konkurs „Mój wymarzony pokój” // 6B SP Łobżenica // 7-21.02.2016

Realizacja i prezentacja projektu edukacyjnego.

Idea projektowania już na etapie szkoły podstawowej i gimnazjum to jedno z założeń Design dla Szkół. Uczniowie z klasy 6A ze SP w Łobżenicy w grudniu bawili się w projektantów wnętrz. Zaprojektowali i wykonali makiety swoich pokoi. Wszystkie są bardzo ciekawe. Kuratorem projektu jest Marzena Dura.

Wykonane projekty zamieściliśmy w galerii konkursowej i jesteśmy bardzo ciekawi, który z pokoi podoba Wam się najbardziej ;-). Zapraszamy do głosowania!

O projekcie opowiada jego kuratorka Marzena Dura:

Dnia 3 grudnia 2015r. projekt edukacyjny „Mój wymarzony pokój” został podsumowany. Realizowałam go z grupą 15-tu szóstoklasistów. Uczniowie przedstawili makietę pokoju młodzieżowego oraz prezentację multimedialną, pokazującą kolejne etapy pracy poszczególnych członków grupy. Moja rola opiekuna polegała na motywacji uczniów, kontroli nad prawidłowością wykonania projektu oraz ocenie pracy szóstoklasistów. W razie potrzeby służyłam radą. Na ocenę pracy projektowej wpływ miały przestrzeganie terminów przez grupę, estetyka wykonania makiety, przydział zadań dla każdego członka grupy, poprawne wymiary mebli w podanej skali. Po efektach pracy nad tym projektem widać, że uczniowie są pomysłowi, bardzo chętnie wzięli udział w tym projekcie. Szóstoklasiści dowiedzieli się jak wykorzystać wiedzę matematyczną w życiu codziennym. Doskonalili umiejętność współpracy w zespole oraz prezentowania wyników pracy grupy, rozwinęli swoją kreatywność. Nauczyli się wykonywać i przedstawiać swoją pracę za pomocą prezentacji multimedialnej oraz wykorzystywać rzutnik.

Zapraszam Państwa do oglądania prac naszych uczniów i głosowania. Wszyscy jesteśmy ciekawi, które z wnętrz spodobają się Państwu najbardziej.

Marzena Dura

SP w Łobżenicy

www.splobzenica.edupage.org

--------------------------------------------

Partner Design Dla Szkół: A-Tech

 

 

Patronat Honorowy

  

www.uap.edu.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.