Aktualności

Co nowego w designie? A co w Krakowie, w Nowym Yorku?


Ponoć na Brackiej nie dzieje się nic, ale czy na pewno?
 

Zdjecia autorstwa Prezesa Targów Kielce na Aukcji.

Prezes Zarządu Targów Kielce Pan Andrzej Mochoń, członek Związku Polskich Artystów Fotografików przekazał fotografie na WOŚP "Jazzmani pod młotek": Marek Tercz i Leszek Możdżer.

W piątek 11 stycznia od godziny 11 do 17 w Galerii Korona w Kielcach, kielcczane mieli okazję wylicytować m.in. wyjątkowe fotografie polskich jazzmenów. Autorem zdjęć jest Andrzej Mochoń, nie tylko prezes Zarządu Targów Kielce, ale również członek Związku Polskich Artystów Fotografików, od wielu lat nieprzerwanie fotografujący m.in. muzyków w czasie pracy.

13.01.2013 >>>

Budma 2013 29 stycznia–1 lutego 2013 r.

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2013, które odbędą się w Poznaniu w dniach 29 stycznia–1 lutego 2013 r.

Wystawców tegorocznej edycji czeka wielka niespodzianka. Konkurs standOUT. Budma Wind 2013-dor 2013

Więcej informacji na stronie MTP

12.01.2013 >>>

Piotr Uklański Czterdzieści i cztery w Zachęcie

Piotr Uklański Czterdzieści i cztery 11.12 - 17.02 Zachęta Narodowa Galeria Sztuki przedstawia pierwszą przeglądową wystawę Piotra Uklańskiego w Polsce.

Uklański uważany jest za jednego z najbardziej znaczących polskich artystów. Jego twórczość, wyjątkowa w swej formalnej różnorodności, polemiczna, a zarazem charakteryzująca się konceptualnym rygorem, od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku postrzegana jest jako jedna z najbardziej interesujących praktyk artystycznych jego pokolenia.

10.01.2013 >>>

red dot design award 2013 terminy nadsyłania prac

red dot design award 2013 terminy zgłaszania prac:

Early Bird: 07 grudzień 2012
Regular: 18 stycznia 2013
Spóźnialscy: 06 lutego 2013
Powiadomienie o wynikach procesu oceny zostaną podane na początku marca 2013 roku.
Ceremonia wręczenia nagród: 01 lipca 2013 Specjalna wystawa: 02 lipca 2013 - 28 lipca 2013
Stała ekspozycja: od 30 lipca 2013 Online wystawa: od 1 lipca 2013
Dla członków STGU promocyjne warunki w kategorii communication design – wszystkie zgłoszenia w cenie Early Bird. Informacje jak uzyskać zniżkę: pr@stgu.pl

10.01.2013 >>>

Targi Technicznych Wyrobów WłókienNowe imprezy targowe w Łodzi

Targi Technicznych Wyrobów Włókienniczych oficjalnie w kalendarzu imprez w 2013 r. Międzynarodowych Targów Łódzkich. W pierwszy czwartek 2013 roku został oficjalnie podpisany list intencyjny w sprawie utworzenia nowej imprezy - Targów Technicznych Wyrobów Włókienniczych. Sygnatariusze listu Politechnika Łódzka, Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku Białej, Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych, Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Instytut Włókiennictwa, Stowarzyszenie Włókienników Polskich, Instytut Badań nad Przedsiębiorczością i Rozwojem Ekonomicznym, Tricomed S.A., Stradom S.A. oraz Międzynarodowe Targi Łódzkie uznały ważne i celowe stworzenie nowej imprezy i jednocześnie przystąpiły do jej realizacji.

07.01.2013 >>>

Zaczynamy prezentować laureatów Red Dot Design Award


Red Dot Design Award jest dzisiaj jednym z największych, jeżeli nie największym, konkursem designu na świecie. Od wprowadzenia, w 1955 roku, Red Dot Design Award jest jednym z najbardziej wyrazistych i powszechnie rozpoznawalnych wyróżników doskonałego designu. Zaczynamy prezentować laureatów poprzednich edycji, bardzo nam zalezy na promocji Red Dot junior. O tym będzie misacszroko w Konkursach i w Artykułach.

06.01.2013 >>>

" ... nie żyje Waldek Masztalerz ... profesor UAP

 " ... nie żyje Waldek Masztalerz ... profesor Uniwersytetu Artystycznego, mistrz abstrakcyjnej kreski rysownik, grafik, projektant, nauczyciel ... może spotkaliście go na uczelni, w Wielkopolskiej Szkole Architektury i Sztuki, na Letniej, czy Zimowej Akademii, może znacie tego wysokiego, chudego faceta, zawsze na czarno i z papierosem w ręku, może stał na Waszej drodze w sztukę i z pasją, bezkompromisowo, ale z wielką wrażliwością i sercem przyglądał się waszym pracom,  gdzieś w Sandomierzu, Owińskach, Lubomierzu, Szamotułach... pamiętajcie ..." 
http://www.facebook.com/wojciech.hildebrandt

02.01.2013 >>>

Wystawa malarstwa Darii Pietryki pt. Expedycja

Galeria Sztuki Platon we Wrocławiu zaprasza na kolejną dawkę młodej sztuki ! Od 1 grudnia 2012 do 15 stycznia 2012 roku będzie można podziwiać wystawę prac Darii Pietryki pt. Expedycja, prezentującą pięć cykli malarskich z lat 2010-2012, tworzących zbiór osobliwych relacji z podróży. Daria Pietryka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wydział Architektury Wnętrz), oraz University College Dublin, School of Architecture. Twierdzi, że sztuka stanowi nieodłączny element architektury i wzornictwa. Postrzega budowlę jako funkcjonalną rzeźbę, a wnętrze porównuje do abstrakcyjnej kompozycji lub konfiguracji elementów tworzących wewnętrzny krajobraz. Na co dzień zajmuje się architekturą oraz projektowaniem wnętrz. Malarstwo traktuje jako odskocznię, niewerbalny sposób komunikacji ze światem.

02.01.2013 >>>

Konkursu VIDICAL 2013. Oskary dla kalendarzy.


Polecamy!

Ostateczny termin nadsyłania prac do kolejnej edycji Konkursu VIDICAL 2013  to 21 stycznia 2013 r. MIĘDZYNARODOWY KONKURS KALENDARZY i KART ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNYCH VIDICAL to wyjątkowe przedsięwzięcie. Wybitne prace Agencji Reklamowych, designerów i fotografików. Laureaci poniżej są podlikowani do swoich stron - warto już nawiązać kontakt z firmami, których prace podobają się Wam najbardziej. Wktótce zaczynamy się przymierzać do nowych projektów kalendarzy i kart światecznych na 2014 rok

01.01.2013 >>>

Messi po raz czwarty wybrany Królem Futbolu

Argentyńczyk Leo Messi został po raz czwarty z rzędu wyróżniony tytułem Króla Europejskiego Futbolu, przyznawanym corocznie w plebiscycie dziennikarzy przez urugwajską gazetę "El Pais" Napastnik Barcelony otrzymał 108 głosów i wyprzedził jedynego poważnego kontrkandydata, kolegę klubowego Hiszpana Andresa Iniestę - 93. Trzecie miejsce zajął Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt - dziewięć głosów.
30.12.2012 >>>

Rok 2012 to wg nas to rok trzech waznych pytań ? ? ?


Dlaczego nie było nas na Expo 2012w Korei?


Co w związku z tym tracimy?

Jak mimo wszystko możemy na tym zyskać?

30.12.2012 >>>

Wystawa „ABAKANOWICZ? ABAKANOWICZ!” 20.12.2012 - 03.02.2013

Czas trwania wystawy: 20.12.2012 - 03.02.2013
Galeria: Okręg Warszawski ZPAP, ul. Mazowiecka 11a Warszawa

Wystawa „ABAKANOWICZ? ABAKANOWICZ!” to wydarzenie bez precedensu. Sam tytuł wystawy dobrze oddaje jej charakter: polemiczny wobec sławy profesor Magdaleny Abakanowicz, nieco przekorny i rzucający nowe światło na źródła twórczości wybitnej polskiej artystki.

23.12.2012 >>>

Fendi Channel przeprowadza wywiady z topmodelkami. Anja Rubki.

Fendi Channel przeprowadza wywiady z topmodelkami biorącymi udział w pokazach marki. Wśród nich znalazła się także zjawiskowa Polka, Anja Rubik. Piękna Anja odpowiada na kilka pytań na temat kolekcji FENDI na jesień i zimę 2013. Opowiada również, jak radzi sobie z ciągłym podróżowaniem i jaki ma to związek z portalami społecznościowymi oraz zdradza trochę szczegółów na temat swojego projektu, który realizuje razem z mężem, Sashą Knezevicem.

22.12.2012 >>>

Laureaci Konkuru na projekt mezuzy dla MHŻP

Zwyciężył projekt Andrzeja Bulandy i Macieja Bulandy opracowany przez Agnieszkę Szuran i Jadwigę Gajczyk Na konkurs nadesłano ponad dziewięćdziesiąt prac. Zwycięska propozycja ma klasyczną formę i bogatą symbolikę. Charakteryzuje się prostą elegancją. Nie jest to jednak zwykła mezuza. Zostanie wykonana z cegieł tworzących niegdyś mur kamienic na rogu ulic Nalewki i Gęsiej, serca przedwojennej, żydowskiej Warszawy. Ta mezuza jest „niemym świadkiem” historii miejsca, gdzie obecnie znajduje się muzeum – pisze w uzasadnieniu werdyktu przewodnicząca jury, prof. Barbara Kirshenblatt-Gimblett.

22.12.2012 >>>

Kalendarz Majów: początek nowej ery, a nie koniec świata

Świat od roku intensywnie zajmuje się cywilizacją Majów, ponieważ wynaleźli kalendarz, który rzekomo przepowiada koniec świata. Dla astronomów starożytnych Majów rok słoneczny był jednostką o wiele dłuższego cyklu, zwanego baktun. Każdy baktun (jedn. czasu) trwał 400 lat. Starożytni Majowie byli przekonani, że czas zaczął się dokładnie 5200 dni temu. Dlatego 21 grudnia kończy się 13 baktun i rozpoczyna się nowa epoka, po której wielu współczesnych Majów spodziewa się poprawy sytuacji życiowej.

21.12.2012 >>>

Laureaci 9. edycji konkursu standOUT.


Mamy przyjemność ogłosić oficjalną listę Lauretów  9. Edycji konkursu standOUT. Poleko, Komtechnika, Investfield i Gmina, Dworzec 2012. Konkurs „standOUT.” stworzyliśmy po to, by prezentować, promować i oceniać dorobek architektoniczny i potencjał jaki niesie sobą Wystawiennictwo. Mamy w Polsce ponad 10 000 firm, które biorą udział w targach. Jak się wyróżnić wśród pond 500 a czasami 800 wystawców?

18.12.2012 >>>

Krzysztof zgarnął 1000 EUR i tablet firmy Wacom

Pamiętacie konkurs wyANIMUJ Design? Właśnie dostaliśmy bardzo miłego maila od podwójnego Laureta Konkursu Krzysztofa Matysa. Krzysztof zgarnął 1000 EUR i tablet firmy Wacom. Cieszymy się, że nasza inicjatywa tak pięknie zaowocowała.

10.12.2012 >>>

Rozmowy ze znanym projektantem przestrzeni i mebli

W piątek, 14 grudnia 2012 r. o godz. 18.00 w Galerii NOTI (przy ul. Braniborskiej 14 we Wrocławiu) odbędzie się drugie z cyklu spotkanie pod hasłem „Projektanci o Projektowaniu”. Wykład pt. „Projektowanie produktu” poprowadzi znany projektant przestrzeni użytkowych, Mikołaj Wierszyłłowski.

08.12.2012 >>>

5 grudnia poznamy zwycięzców Konkursu „ŻYCIE W ARCHITEKTURZE”

Już 5 grudnia poznamy zwycięzców VII edycji ogłoszonego  przez redakcję miesięcznika „Architektura Murator” konkursu „ŻYCIE W ARCHITEKTURZE”, w którym rywalizują najlepsze polskie obiekty architektury powstałe w XXI wieku.

Spośród 12 finalistów wyłonionych w początkowych etapach konkursu jury wybierze zwycięzców w czterech kategoriach (użyteczność publiczna, budynek wielorodzinny, dom jednorodzinny, przestrzeń publiczna). Tę najlepszą dwunastkę i inne zgłoszone do konkursu projekty można oglądać na stronie www.zyciewarchitekturze.pl

04.12.2012 >>>

Projekt Roku. Polski Konkurs Graficzny STGU 2012

„Projekt Roku” – Polski Konkurs Graficzny w ramach Powszechnego Programu Graficznego
jest kolejnym elementem działań Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), które
podejmuje szereg inicjatyw mających na celu podniesienie prestiżu zawodu projektanta,
poziomu kultury wizualnej w Polsce oraz świadomości roli dizajnu w codziennym życiu.

29.11.2012 >>>
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.